На Лисянщині руйнують шкільну мережу
- 7-10-2017, 14:36
- Черкаси та область / Суспільство
- опублікував Сергій Корнелюк
- 0
- 1448
На офіційному сайті Лисянської районної ради в розділі: "Матеріали до чергової сесії", розміщено проект "Про визначення опорних шкіл та створення освітніх округів у Лисянському районі", який було розроблено відділом освіти Лисянської РДА. Також подано для розгляду на черговій сесії районної ради альтернативний проект депутата Лисянської районної ради, вчителя за фахом Владислава Лациби. Ми попросили його прокоментувати свою позицію.
Про це пишуть Вісті Черкащини, повідомляють Новини Черкас.
– Що це за поняття – "опорна школа"? На думку, нинішніх реформаторів освіти, це має бути школа, яка буде надавати загальну середню освіту, а навколо неї, школи-філії, як правило I,II ступенів без статусу юридичної особи, тобто, початкові і дев’ятирічки, які будуть входити в освітній округ. "Опорну школу" планують "нафарширувати" різною сучасною апаратурою, на яку сьогодні коштів у держави немає! Але головний план – закриття сільських шкіл, раніше це називали "оптимізація"! Ну і звичайно, скорочення працівників, у нинішній час тотального сільського безробіття і безгрошів'я. Соціальні протести жителів сіл, батьківських та педагогічних колективів, судові розгляди противників закриття шкіл, прокотилися Звенигородщиною, Маньківщиною...
Чи враховано в проекті відділу освіти РДА, економічні розрахунки доцільності такого кроку? Ні! Наприклад, на підвезення школярів, до «опорних шкіл», потрібно витратити ще більше коштів, ніж сьогодні витрачається, коли школи знаходяться в селах. Переведення навчального закладу у нижчий ступінь, не зменшить фінансових витрат. Вони залишаться такі як і сьогодні. Ще одна проблема, яка виникне, після того, як закриють школу – що робити з приміщеннями? Їх просто розтягнуть, як розтягли молочнотоварні ферми, свинокомплекси, приміщення тракторних бригад…
Владислав Лациба пропонує відтермінувати створення опорних шкіл та їх філій, до утворення об’єднаних територіальних громад на території Лисянського району, адже руйнувати таким чином шкільну мережу сьогодні, каже, просто безвідповідально. Вже є "школи-фантоми" в Маньківському районі – Русалівська, яку, до речі, в 2012 році визнали "опорною" та Березівська ЗОШ. На Звенигородщині фактично знищили Гусаківску школу.