У ДФС області відзвітували про результати роботи оперативного управління
- 13-10-2017, 12:10
- Черкаси та область / Економіка
- опублікував Тетяна Стеценко
- 0
- 717
За інформацією оперативного управління ГУ ДФС у Черкаській області за 9 місяців цього року за матеріалами оперативних підрозділів внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 24 кримінальні правопорушення, всі за «тяжкими» статтями Кримінального кодексу України. Найбільша частка облікованих проваджень (42%) припадає на кримінальні правопорушення за фактами привласнення, розтрати, заволодіння бюджетними коштами шляхом зловживання службовим становищем.
Про це повідомляють Новини Черкас із посиланням на інформацію ГУ ДФС у Черкаській області.
За ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах – 33 % досудових розслідувань. В рамках розслідування кримінальних проваджень накладено арешт на майно правопорушників на суму понад 4,4 млн гривень.
До суду направлено матеріали досудових розслідувань у 10 кримінальних провадженнях. За результатами судового розгляду 5 кримінальних проваджень чотирьох осіб притягнуто до кримінальної відповідальності з конфіскацією 30 тисяч літрів спирту орієнтовною вартістю 3,2 млн. гривень.
Цьогоріч ліквідовано «конвертаційний центр» з обсягом тіньових коштів понад 118 мільйонів гривень. Встановлені 62 реально діючі підприємства-вигодонабувачі, які перераховували безготівкові грошові кошти за нібито надані товари і послуги на рахунки фіктивних підприємств, що підконтрольні учасникам «конвертаційного центру». Надалі гроші за винагороду переводилися у готівку. Внаслідок незаконних дій ділків бюджет втратив майже 20 мільйонів гривень. За результатами проведених обшуків виявлено та вилучено 301 тисяч гривень готівкових коштів, печатки суб`єктів фіктивного підприємництва та документи бухгалтерського та податкового обліку. Накладено арешт на майно правопорушників на суму 400 тисяч гривень. Припинено діяльність 10 фіктивних компаній.
З початку року співробітники податкової міліції у рамках операції «Акциз-2017» вилучили з незаконного обігу підакцизних товарів на суму майже 14 мільйонів гривень. Зокрема, було вилучено більше 3,6 тисяч літрів спирту, більше 50 тисяч літрів алкогольних напоїв та 256 тонн паливно-мастильних матеріалів.
Припинено діяльність 5 цехів з незаконного виробництва лікеро-горілчаних виробів, відкрито 5 кримінальних проваджень за статтею 204 КК України.
Економічний ефект від проведення заходів склав 2,5 мільйони гривень акцизного податку, які надійшли в результаті реалізації легальної підакцизної продукції, яка заповнила частку ринку, що звільнилася від фальсифікату.
У рамках операції «Рубіж-2017» розпочато 2 кримінальні провадження відносно суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності.
Внаслідок ініційованих міжвідомчою групою перевірок правильності класифікації товарів та визначення їх митної вартості додатково забезпечено 2,5 мільйони гривень митних платежів.