У Черкаському художньому музеї відбулось відкриття виставки, присвяченої світлій пам’яті поета Володимира Затуливітра
- 24-10-2017, 20:15
- Черкаси та область / Війна РФ проти України / Фото
- опублікував Сергій Корнелюк
- 0
- 1185
24 жовтня 2017 року у Черкаському обласному художньому музеї відкрилася виставка творчої родини у складі членів Київської спілки художників України – Заслуженого художника України Ягодкіна Генрі Миколайовича (секція живопису), Носенко Ганни Андріївни (секція графіки), Ягодкіної Тетяни Генріївни (секція живопису), які за ініціативи Благодійного фонду Володимира Затуливітра провели пленер в селі Бучак – останньому прижиттєвому помешканні видатного поета.
Надзвичайно своєрідні пейзажі Середнього Подніпров’я, що з 1956 р. надихали не одне покоління кінорежисерів, художників і письменників, стали об’єктом художнього дослідження кожного з митців, основою індивідуального стилістичного прочитання образу цього дивовижного куточка України.
У Бучаку, як у безцінній краплині української краси, поєднались всі животворні стихії буття – безкраї простори Дніпра, рельєф, який геолог Ю. Г. Чугунський називав неповторним геологічним творінням планети, глибинні пласти давньої історії, які представляють практично всі археологічні культури, відомі на Середньому Подніпров’ї і не мають аналогів за хронологічною повнотою, кристально чисте повітря та криниці, що відповідають найвищим сучасним вимогам самозбереження людини… Глибокі живописні байраки дивовижної форми, вкриті прозорими грабовими лісами з куртинами дубів, захоплюють з першого погляду первозданністю, спокоєм, таємничістю. Саме тут народжувались прощальні звуки поезій поета-патріота Володимира Затуливітра.
На виставці експонується тридцять один пейзаж, виконаний у Бучаку, два портрети, один з них – портрет-реконструкція Володимира Затуливітра, символічний натюрморт та інтер’єр, що відтворюють затишок осель, різноманіття рослинності Бучака.
Монументальне і величне поєднання двох світів: українського сакрального прапейзажу та пронизливого поетичного Слова знаходять відгук у будь-якій творчій особистості та й у багатьох пересічних відвідувачів цього дивовижного куточка нашої країни, охорона якого набуває особливої актуальності в рік, який в Україні об’явлено роком екології.
Створення та збереження художнього образу цієї ландшафтно-культурологічної перлини України засобами живопису і графіки – ось мета пленеру та виставки, названої яскравою цитатою з вірша Володимира Затуливітра «В глиняному горщику сонця…»
Генрі Ягодкін, Ганна Носенко, Тетяна Ягодкіна