Тайм-дослідниця проаналізувала ритм і час у Черкасах
- 29-10-2017, 18:17
- Черкаси та область / Суспільство
- опублікував Тетяна Стеценко
- 0
- 775
Цьогоріч Анастасія запустила авторський проект #часміста. Дослідниця впевнена, що у кожного міста є свої сигнали часу, своя тайм-культура, зв’язки з минулим, теперішнім і майбутнім. Вона планує побувати у 24 обласних центрах України до кінця травня 2018 року. В кожному місті жінка живе від 70 до 120 годин і аналізує час.
Результати своїх досліджень Анастасія публікує у мережі, має ідею – презентувати проект на конференції в Європі. А також хоче зробити тайм-гід для тих, хто прагне подорожувати Україною, — пише in.ck.ua.
Дослідниця вже побувала у шести містах: Львів, Одеса, Кривий ріг, Тернопіль, Харків і Черкаси. З нашим містом у неї особливі стосунки. З 10,5 років в Україні чотири з половиною вона прожила саме тут. В рамках свого дослідження Анастасія пробула в Черкасах 100 годин, зустрілася з чималою кількістю людей і готова описати місто на Че. Публікуємо основні тези дослідження Анастасії Спіциної.
Час у Черкасах схожий на солодкий сироп, тягучий, трохи в’язкий. Смачно, але так непросто в ньому рухатися. В цьому місті ніхто не боявся відкласти щось до кращих часів. Якщо ти сьогодні не зробив важливий дзвінок, не потрапив на зустріч, всередині завжди лунає заспокійливий голос «Нічого страшного, я зроблю це завтра»! Час в цьому місті розслабляє, присипляє. Воно спокійне, комфортне, тягуче, марнотратне.
Час в Черкасах можна порівняти з річкою. Треба відзначити, що найширша частина Дніпра саме в Черкасах. З якою швидкістю тече Дніпро – з такою і час. Це повільний, але масивний перебіг. З ним складно боротися, його складно прискорювати.
Місто «домашнього перезавантаження». Сюди можна приїхати на вихідні і видихнути столичну метушню. Багато черкащан, які живуть у Києві, перезаряджають тут свої «акумулятори». Черкаси – це легке місто, дихається в ньому легко, живеться в ньому легко. Це місто для молодих сімей, але не для бізнесу і не для підприємців.
У Черкасах передбачуваний логічний графік життя. Підйом через каву, день через роботу, обідня перерва через робочі клопоти і метушню. Наприкінці – ліниве завершення дня, потім невелика розвага і додому. Місто прокидається о 7.30 ранку.
Черкаси – геометрично правильне місто. Комфортне для життя. Люди переміщуються спокійно, ніби в рапіді, але швидше ніж в Тернополі. Пряма лінія. Сповільнена зйомка.
Тут зрозумілі транспортні розв’язки, зручні маршрути. О 6 ранку вже запускається рух автобусів. Усе обумовлено часом пробудження міста – 8-9 ранку. Пробки цьому місту не страшні. Ввечері на дорогах середня кількість машин, немає пікових годин по завантаженню доріг. Дістатися з одного кінця міста в інший можна протягом години.
У Черкасах не відчувається зв’язок з минулим, не простежується культ традицій. Є теперішнє, сконцентроване на виживанні сьогодні. Місто немов зависло в «безчассі», між сьогоденням і майбутнім.
Дозвілля черкащани проводять здебільшого на природі. У місті розвивається урбаністична культура. Впроваджується культура проведення часу і спілкування в кафе і ресторанах, знімається елітність міської їжі. Завжди є посадка в ресторанах. За останні 2 роки відзначається бум кавового бізнесу. На жаль, сьогодні в Черкасах мало хороших офісних просторів, коворкінгу та хостелів.
Повний текст тайм-дослідження можна побачити за посиланням https://goo.gl/3EiytW.