Круглий стіл «Стан дотримання прав людини в Черкаській області» виявив основні проблеми
- 9-11-2017, 21:44
- Черкаси та область / Громадські організації
- опублікував Віктор Мельник
- 0
- 1598
За ініціативи громадської організації «Україна без тортур», вперше у Черкасах, відбувся публічний діалог між громадським сектором і представниками органів державного самоуправління, Національною поліцією, координатором Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та установ виконання покарань.
Громадська організація «Україна без тортур» зібрала правозахисні організації Черкащини і чиновників разом у приміщенні Прес-Центру ОДА, щоби підбити підсумки своєї діяльності у 2017 році та проінформувати один одного про найбільш кричущі проблеми у місцях несвободи регіону.
За словами Голови організації Олександра Гатіятулліна, що проблеми дотримання прав людини в місцях несвободи є загальноукраїнською тенденцією і Черкаська область не є виключенням: «Зараз в Черкаській області функціонує 163 місць несвободи різного підпорядкування, де умови утримання людей не є ідеальними. Останній візит НПМ до Черкаської обласної психіатричної лікарні показав, що персонал не до кінця розуміє як само потрібно виконувати свої обов’язки. Також було встановлено, що відповідальними особами лікарні систематично не дотримується порядок підготовки та подачі пакету документів для постановки пацієнта у чергу для влаштування до інтернатної установи Департаменту соціального захисту ОДА, через що люди змушені тривалий час бути «заручниками» у лікарні».
В свою чергу, регіональний координатор по зв’язках із громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Черкаській області Леся Влаєва зазначила, що проблема паліативної допомоги в регіони також стоїть дуже гостро. Такі послуги надають лише у міській лікарні №2 та у туберкульозному диспансері. На жаль, місць для хворих катастрофічно не вистачає, адже допомоги потребують понад дві тисячі осіб.
Старший інспектор з особливих доручень Управління Забезпечення прав людини Національної поліції України Вікторія Гапоненко погодилась, що права черкащан часто порушуються, через брак кадрів і фінансування: « У нас регіоні є 7 Ізоляторів Тимчасового Тримання, з яких функціонує лише 4. Ця проблема є нагальною і потребую вирішення вже до кінця 2017 року».
Усі учасники круглого столу дійшли згоди, що потрібно більш ефективно налагодити співпрацю між Департаментами ОДА, керівниками установ і громадськістю. Цей процес потребує відповідального підходу і сталості. У той же час, усі присутні громадські організації висловили готовність проводити навчання для співробітників місць несвободи та підтримати будь-які ініціативи, які позитивно вплинуть на дотримання прав людини в області.