Замість смітників у Черкасах створюють квітники
- 12-11-2017, 18:08
- Черкаси та область / Суспільство
- опублікував Тетяна Стеценко
- 0
- 958
Близько 330 постанов про адміністративні порушення винесли цього року на порушників в адмінкомісії, що діє при Черкаській міській раді. Тоді як загалом за цей період інспекторами управління інспектування складено майже 730 протоколів про адмінпорушення на загальну суму понад 250 тисяч гривень.
Як розповів начальник управління інспектування Черкаської міської ради Віталій Косяк, серед порушників переважають власники тимчасових споруд, встановлених незаконно без документів. А також – громадяни, які не дотримуються належного санітарного стану поруч зі своїми житловими будинками чи установами, де працюють. Віталій Петрович зазначає, що останнім часом інспектори управління активізували роботу у напрямку профілактики та запобігання складування сміття у несанкціонованих місцях. Для цього інспектори здійснюють чергування та притягують до відповідальності порушників, фіксуючи такі факти, інформує Антена.
– Спільно з департаментом житлово-комунального комплексу Черкаської міської ради здійснюємо комплексний благоустрій територій, де раніше були стихійні сміттєзвалища. Зокрема, створюються газони, висаджуються квіти тощо. Важливо, аби мешканці цінували те що робиться міською владою для них, підтримуючи порядок хоча б навколо себе, – зауважив Віталій Петрович.
Зокрема, така робота вже проведена на розі вулиць Благовісної та Гуржіївської, вул. Чорновола та провулку Хижняківському, вул. Благовісної, вул. Митницької та інших. До речі, найчастіше створюють такі стихійні сміттєзвалища жителі приватних домоволодінь, які виносять будівельні, побутові відходи, великогабаритний непотріб – старі меблі тощо. За це передбачено покарання у вигляді накладення штрафу.
За словами Віталія Косяка, для посадових осіб, підприємців він складає від 850 до 1700 гривень. А для фізичних осіб – від 340 до 1360 гривень. Якщо громадянин не сплачує вчасно штраф, то документи передаються на виконавчу службу, яка застосовує заходи щодо примусового стягнення боргу.
– Це – вимушений захід, до якого інспектори вдаються лише після першого усного попередження. Тобто, якщо у визначений термін особа не усунула порушення, про що її було попереджено, – далі складається адмінпротокол і це питання виноситься на розгляд адміністративної комісії, – пояснює Віталій Петрович.