ОТГ Черкащини масово відкривають власні друковані видання
- 24-12-2017, 13:02
- Черкаси та область / Суспільство
- опублікував Наталка Петренко
- 0
- 694
16 із 24 об’єднаних територіальних громад регіону наразі уже мають власні веб-сайти, а тепер до 10 ОТГ Черкащини вже здійснюють або планують найближчим часом видавництво своїх інформаційних вісників та бюлетенів, і збираються відкривати власне FM-радіо.
- «Вісник Білозірської громади» існує уже 2 роки. Спершу ми видавали його накладом у 3 тисячі примірників, нині – 4, і таким чином безкоштовна газета надходить у кожен двір громади, - зазначає голова Білозірської громади Володимир Міцук. - Це дуже дієвий інструмент зв’язку із громадою. Люди отримують інформацію про діяльність ОТГ і розуміють, як формується бюджет, на що витрачаються наші кошти. Мешканці громади тримають із редакцією постійний зв'язок – радять, як покращити газету і завжди чекають її з нетерпінням: якщо не знаходять у поштовій скриньці у визначений день - турбуються, телефонують.
- Ми маємо тримати постійний зв'язок із людьми громади, до якої увійшло 17 сіл (8 сільських рад) – разом вирішувати глобальні питання, будувати спільне майбутнє, - переконаний голова Степанецької ОТГ Олександр Яременко. – Ми почали видавати «Вісник Степанецької громади», де друкуємо виконання програм соціально-економічного, культурного розвитку громади, звіти про роботу ОТГ і перспективні плани. Вісник видається і у паперовому вигляді (накладом 2000 примірників), і в електронному розміщується на сайті громади. І це знімає дуже багато питань людей про те, чим живе громада сьогодні і яке у неї майбутнє.
- У 2018 році ми плануємо відкрити у громаді своє FM-радіомовлення, – ділиться планами голова Мокрокалигірської ОТГ Вікторія Пипа. - До мене часто звертаються люди більш поважного віку із проханням про радіо, але це також інструмент дієвого донесення інформації про громаду і для молодіжної аудиторії. Якщо газети більше читають люди старшого віку, інтернет-новинам віддають перевагу люди більш молоді, то радіо – просто універсальне. Саме тому ми і вибрали створення власного радіо – бо тоді матимемо можливість донести важливу інформацію про життя громади до кожного її мешканця, незалежно від віку.
- Сьогодні Черкаський Центр розвитку місцевого самоврядування залучив досвідченого радника з комунікації з величезним досвідом роботи – це Оксана Савіцька, що допомагає нашим ОТГ започатковувати власні друковані видання, робити свої громади відомими для потенційних інвесторів та партнерів, - констатує Сергій Слинько, директор Черкаського ЦРМС (створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України). – Наразі наша експерт проводить просвітницьку кампанію серед громад, що складається з циклу тренінгів для ОТГ, які допомагають їм ефективно доносити інформацію про себе. А надалі ми плануємо ряд просвітницьких заходів щодо того, як територіальним громадам ставати відомими у всеукраїнському масштабі, завдяки мережі Інтернет.