Краще попередити злочин, ніж потім його розкривати – дільничний Мохонько
- 6-02-2018, 08:28
- Черкаси та область / Головне / Суспільство
- опублікував Сергій Корнелюк
- 0
- 1919
Дільничні офіцери поліції - співробітники поліції, які знаходяться найближче до людей, адже саме до дільничних офіцерів та його помічників у першу чергу звертаються громадяни, які потребують правової допомоги.
Робота дільничного складна та вимагає повної самовіддачі, витримки і вміння поєднувати в собі навики оперативника, слідчого, експерта та бути одночасно психологом і соціологом. Такі навики має Сергій Миколайович Мохонько, старший дільничний офіцер Черкаського відділу поліції. Сергій Миколайович вже близько 8 років працює на адміністративній дільниці № 7 в місті Черкаси та має звання капітан поліції. Бажання піти працювати в правоохоронні органи було ще під час навчання у школі. Для того, щоб здійснилась мрія, пішов проходити строкову військову службу у внутрішні війська, після чого отримав юридичну освіту та пішов працювати у правоохоронні органи.
Не кожен знає, наскільки клопіткою та насиченою є робота працівників служби дільничних офіцерів. Робочий день правоохоронця розпочинається зі службової наради, де керівник визначає основні завдання, розподіляє заяви громадян та складає основний план роботи на день. Далі правоохоронець прямує на дільницю.
Територія обслуговування у Сергія Миколайовича велика. Вона включає не тільки жилі квартали, чисельність населення яких складає близько 23 тисяч осіб, а й значну територію промислової зони міста. За роки служби траплялися різні випадки, серед яких потрібно було щиро поговорити із людьми поважного віку, утихомирити п'яного дебошира, примирити сусідів, проконтролювати раніше судимих громадян, виїжджати на виклики, які виникли на ґрунті сімейно-побутових конфліктів або вчинені вбивства. Разом з тим проводиться постійна профілактична робота, а на порушників, які ігнорують попередження, курять або розпивають спиртні напої у громадських місцях складаються адміністративні матеріали.
Щодня на робочому столі поліцейського – купа паперів, які необхідно якнайшвидше опрацювати та прийняти законне рішення. А в прийомні дні на нього в коридорі чекають люди. Капітан поліції цікавиться проблемами всіх, хто звертається за порадою, і готовий допомогти. Важливою ділянкою у роботі правоохоронця є профілактична діяльність – проведення роз'яснювальної роботи серед населення, у навчальних закладах, трудових колективах, здійснення спеціальних рейдів і відпрацювань. Адже будь-який злочин легше попередити, ніж потім його розкривати.