На Чигиринщині досі не створили жодної об’єднаної територіальної громади
- 6-04-2018, 11:16
- Черкаси та область / Суспільство
- опублікував Тетяна Стеценко
- 0
- 1329
Чигиринський район з-поміж відстаючих за темпами упровадження реформи з децентралізації на Черкащині. На сьогодні тут не утворили жодної об’єднаної територіальної громади. Зволікаючи, район не використовує усіх фінансових розвиткових можливостей, які нині доступні вже діючим ОТГ. Про перспективи об’єднання говорили на Чигиринщині заступник очільника області Ярослав Березань з тутешніми сільськими головами.
Про це інформує прес-служба Черкаської ОДА.
Реформа з децентралізації набуває все більшої динамічності. Нині в Україні функціонують у статусі ОТГ 710 громад. Тут проживає більше шести мільйонів громадян. Черкащина також не втрачає темпів. За минулий рік провели перші вибори та перейшли у новий статус 20 тергромад. Тож зараз в області діє 26 спроможних ОТГ. Цього року, за повідомленням профільного департаменту ОДА, вже є 1 утворена ОТГ – Русько-Полянська Черкаського району. Вона чекає на призначення виборів. Активізувався Смілянський район.
– Чигиринщина – у п’ятірці районів, де досі не створено жодної об’єднаної територіальної громади, – відзначив посадовець. – Це зумовлено низкою об’єктивних причин, втім райони не мають часу на зволікання. Адже реформа з децентралізації – основна, яка нині активно втілюється в Україні. Зараз населені пункти об’єднуються добровільно, що передбачено законодавчими нормами. Втім така добровільність – не назавжди. І потрібно це враховувати та об’єднуватися самостійно так, як це буде вигідно саме громаді. Тому що окрім економічних показників є й соціальні, історичні, впливає так званий людський фактор.
На підтримку громад-об’єднавців держава спрямовує значні ресурси. Йдеться про освітню, інфраструктурну, медичну субвенції, різноманітні дотації. Крім того, значну частину коштів ОТГ мають змогу отримати через Держфонд регіонального розвитку, завдяки державній підтримці на соціально-економічний розвиток, говорить директор Черкаського місцевого центру розвитку місцевого самоврядування Сергій Слинько.
– Чигиринщина має декілька варіантів об’єднання, – говорить Сергій Слинько. – Один з них передбачений перспективним планом. Втім саме громада остаточно вирішуватиме, у якому форматі об’єднуватися. Щоправда варто враховувати, що ідеальна громада та, де мінімум 10 тисяч населення. Наші ж перші громади на власному прикладі показали, що об’єднуватися – вигідно. Зокрема, власні надходження ОТГ у середньому зросли до 3 разів, а загальні надходження – до 7 разів. ПДФО, плата за землю, єдиний податок та інші податки та збори, акциз – лишаються саме громаді.
Крім того, фінансово підтримуватимуть новоутворені ОТГ і завдяки субвенції з держбюджету. Відповідний законопроект ухвалив Уряд. Згідно з ним, добровільно утворені ОТГ отримуватимуть фінансову допомогу упродовж п’яти років починаючи з року наступного після об’єднання.