Китай випереджає США у гонці за 5G
- 26-06-2018, 19:55
- У світі / Суспільство
- опублікував Тетяна Стеценко
- 0
- 1301
Мати в своєму розпорядженні шикарний мобільний телефон останньої моделі звичайно чудово, але незалежно від того, наскільки він функціональний та швидкий, він практично нічого не вартий без можливості передавати дані з пристойною швидкістю. Зовсім недавно Україна приєдналася до інших країн, що ввели 4G, побудований спеціально для більш ефективної обробки мобільного Інтернету та даних, що дозволяє швидше і надійніше підключатися до мобільних пристроїв у світі, де кількість використання даних збільшується на 250% з року в рік. Зараз користувачі можуть дивитися телевізор, виконувати відеодзвінки, робити покупки в Інтернеті та легше отримувати доступ до соціальних мереж, розваг та інформації на ходу.
Тим часом всі підприємства, які потребують з'єднання, наприклад, ті, які працюють у сфері розваг, засобів масової інформації та електронної комерції, вже користуються перевагами швидких та надійних послуг мобільного передавання даних, що підвищує їх ефективність та продуктивність. З моменту впровадження 3G – а пізніше і 4G-з'єднання, ігрова онлайн індустрія постійно і швидко розвивається, надаючи своїм користувачам все більше зручних опцій. Провідні сайти, такі як Activision, PokerStars, Blizzard та інші, вже давно використовують переваги як збільшення доступності швидких бездротових мереж, так і зростання значення смартфону в щоденному житті людей на свою користь.
Розвиток Інтернет технологій продовжує стрімко рухати людство вперед і наступне покоління бездротового зв’язку вже знаходиться в розробці. Як і будь-яка інша технологія бездротової мережі, 5G надасть вашому телефону більш швидке з'єднання - приблизно в 10 разів швидше, ніж 4G. Цього достатньо, щоб стрімити більші відео або завантажити 3D-фільм за 30 секунд. (На 4G це займе шість хвилин.)
Додаткова продуктивність зробить службу надійнішою, що дасть змогу більшій кількості пристроїв одночасно підключатися до мережі.
Але 5G - це набагато більше, ніж смартфони. Датчики, термостати, автомобілі, роботи та інші нові технології будуть підключатися до 5G в майбутньому. Сьогоднішні мережі 4G не мають пропускної здатності для величезної кількості даних, яку передаватимуть всі ці пристрої.
Тож недивно, що світова гонка за першість у впровадженні технології 5G вже почалася і здається, що Китай перемагає.
Дослідження, яке проводили дослідницькі компанії Telecom Analysys Mason та Recon Analytics, виявили, що Китай найбільш готовий розпочати нове покоління надшвидких бездротових технологій. Південна Корея йде другою, тоді як Сполучені Штати посідають третє місце.
У всьому світі мобільні оператори змагаються за впровадження 5G мереж, які в кінцевому підсумку будуть використовуватися для живлення самокерованих автомобілів, віртуальної реальності та смарт міст. Очевидно, що країна, яка впровадить 5G мережі першою, отримає величезні глобальні інвестиції та переваги в працевлаштуванні.
Китай вирвався на перше місце в цій гонці завдяки поєднанню промислового імпульсу та державної підтримки, говориться в доповіді дослідження.
Є кілька умов, дотримання яких може зробити широкий комерційний запуск 5G реальністю.
Компанії повинні інвестувати в дослідження та розробки. Але уряду також необхідно виділити додаткові радіочастоти для бездротових компаній, оскільки 5G вимагає більшої пропускної здатності.
Пекін планує розгонути 5G у великому комерційному масштабі до 2020 року, а провідні оператори Китаю зобов'язані дотримуватися цих строків. Китайський уряд також вже розподілив значну частину необхідних радіочастот.
Американські експерти з телекомунікацій зазначають, що Китай виграє завдяки всесторонній координації між урядом та промисловістю у сфері телекомунікацій.
Тим часом Південна Корея отримала великий імпульс завдяки Зимовій Олімпіаді цього року, яка надала координаційну точку для ранніх інвестицій, досліджень та випробувань, додають дослідники.
Сполучені Штати, знаходячись на третьому місці, залишаються "біля вершини". Бездротові провайдери, такі як Verizon (VZ) і AT&T (T), хочуть почати запуск своїх технологій 5G на окремих ринках вже до кінця 2018 року.