Мешканці Зорівської ОТГ не встигають стежити за всіма оновленнями, що відбуваються у громаді
- 25-07-2018, 20:12
- Черкаси та область / Фото
- опублікував Тетяна Стеценко
- 0
- 2041
Тут є власний фонтан (на місці колишнього пам’ятника Леніну) та міні-футбольне поле зі штучним покриттям. Тільки за 7 місяців роботи у форматі ОТГ, Зорівська громада придбала автомобіль для лікаря, почала повним ходом ремонтувати дороги, школи, будинки культури.
- Громада ця унікальна – створена на межі 2 районів, що об’єднала 6 сіл Золотоніського та Драбівського району, - зазначає Сергій Слинько, директор Черкаського Центру розвитку місцевого самоврядування (створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України). – Громада утворилася ще у 2015 році, але змогла повноцінно діяти лише у цьому – після врегулювання на законодавчому рівні призначення виборів на територіях суміжних районів. Громада нараховує 2200 жителів, її бюджет складає 24,3 мільйони гривень. 200 місцевих мешканців працює у господарстві, де зарплата доярки сягає 20 тисяч гривень.
- Сьогодні ми уже не випрошуємо гроші на розвиток у району чи області – і бачимо результати, - констатує голова Зорівської громади Юрій Гунько. – Наприклад, ми утворили службу захисту дітей – і тепер бачимо реальну роботу із турботи про найменших мешканців громади. Плануємо створення комунальної служби – і придбання відповідної техніки, що дасть можливість наводити лад у громаді – дробити сухе гілля, косити траву, тощо. Уже сьогодні у нас кипить робота – на об’єктах у різних куточках громади. У Зорівці утеплюємо школу, у Мехедівці - міняємо двері, вікна та кладемо плитку на підлогу у шкільній їдальні, у Зорівці облаштовуємо актову залу у дитсадку, у Мехедівці – робимо прибудову до дитсадка під твердопаливний котел, у Богданівці – встановлюємо навколо дитсадка паркан та ремонтуємо дах на Будинку культури, у селах громади встановлено відеоспостереження. Наразі найбільшою нашою мрією є впорядкувати дороги у громаді – сьогодні ми хочемо засипати ці півметрові ями, що дістались нам як «спадок», принаймні осколом. І уже маємо домовленість із перевізником, що він продовжить автобусний маршрут на села громади, де наразі практично відсутнє сполучення.