На Черкащині переважають внутрішньо переміщені громадяни з вищою освітою
- 31-07-2018, 18:16
- Черкаси та область / Суспільство
- опублікував Сергій Корнелюк
- 0
- 1236
Протягом січня-червня 2018 року до Черкаської обласної служби зайнятості звернулися за сприянням у працевлаштуванні 228 внутрішньо переміщених осіб, які отримали довідку відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 № 509 «Про облік внутрішньо переміщених осіб», з них 202 особи мали статус безробітного (у минулому році 224 особи).
Про це повідомляє відділ організаційно-інформаційної роботи та архівної справи ОЦЗ.
Обласна служба зайнятості допомогла у працевлаштуванні 50 внутрішньо переміщеним особам. З них 1 особа з м. Черкас започаткувала бізнес з організації та проведення розважальних дитячих свят просвітницької спрямованості та навчальні наукові курси для молоді. У минулому році 2 внутрішньо переміщені особи з Лисянського та Катеринопільського районів реалізували власні бізнес ідеї у сферах торгівлі та надання перукарських послуг. На реалізацію підприємницьких ініціатив колишні безробітні отримали одноразово виплату допомоги по безробіттю.
За направленням служби зайнятості професійне навчання проходили 22 безробітних з числа внутрішньо переміщених. У громадських та інших роботах тимчасового характеру взяли участь 19 осіб.
Станом на 1 липня 2018 року статус безробітного мали 98 внутрішньо переміщених осіб, з них 72 особи отримували допомогу по безробіттю, середній розмір якої становив 1 760 грн.
Безробітними з числа внутрішньо переміщених є, у переважній більшості, представники жіночої статі (63,3 %).
Вікова структура безробітних цієї категорії складається наступним чином: частка молоді у віці до 35 років серед внутрішньо переміщених осіб становить 33,7 %, питома вага осіб віком до 45 років – 37,8 %, старше 45 років – 28,5 %.
За освітою внутрішньо переміщені особи розподілилися наступним чином: особи з вищою освітою становлять 53 %, з професійно-технічною – 29 %, з початковою та середньою – 18 %. Характерним є те, що частка громадян цієї категорії з вищою освітою є переважаючою у більшості районів.
Професійна структура безробітних з числа внутрішньо переміщених осіб становить: 50% - це законодавці, фахівці, професіонали, службовці, 37 % – особи з робітничими професіями, 13 % – особи без професійної підготовки.