Унікальна Бузівська ОТГ на Жашківщині є зразком свідомості та згуртованості громади

Унікальна Бузівська ОТГ на Жашківщині є зразком свідомості та згуртованості громадиЦя громада унікальна  рівнем самоорганізації населення та справжнього патріотизму. Лише за півроку вона встигла попрацювати над Стратегією розвитку – та уже навіть втілити дещо із запланованого. Це громада, сприятлива до місцевого бізнесу, який став помічником у реалізації проектів громади для її людей. Це громада, що має власну добровільну пожежну команду, які слідкують за правопорядком. Це громада, що вже   має свій прапор і креативний герб, які були офіційно відкриті та зведені на святі Дня Незалежності України. Та  головний скарб Бузівської ОТГ — самі люди, що не сидять, очікуючи змін, а самі творять громаду їхньої мрії. Дуже багато тут зроблено руками та коштами  місцевих волонтерів і добровольців. Гуртування людей навколо спільних інтересів сприяє тому, що села громади відчутно змінюються, перетворюючись на сучасні населені пункти європейського зразка. Про те, як живе найвіддаленіша від Черкас ОТГ, журналісти обласних ЗМІ дізналися під час прес-туру, організованого Черкаським Центром розвитку місцевого самоврядування,  створеним за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону. 

До Бузівської ОТГ нині входить два села: власне село Бузівка (із 2000 населення) та село Зелений Ріг (500 людей). Керує громадою наймолодший голова ОТГ в Черкаській області, 30-ти річний Олександр Фуркало. Перемогу на виборах одержав серед восьми претендентів. Має кілька років депутатського досвіду в Жашківській районній раді, добре знається на юриспруденції.

— Ми могли стати частиною Соколівської громади. Але це доволі віддалено та не зручно для всіх нас, — говорить в.о старости села Зелений Ріг Оксана Єршова. — До того ж історично ми з ними ніяк не пов’язані. Люди добре розуміли, що потрібно зорганізуватись навколо Бузівки. 3 кілометри - і ми вже в центрі громади. Та й обидва села тісно пов’язані між собою родинними зв’язками. До речі, всі необхідні людям довідки ми робимо на місці. Цим займається фаховий діловод в сільській раді. У нас також оформляються соціальна допомога, виплати та субсидії.

Найболючішою проблемою, яка протягом років турбувала мешканців обох сіл громади — дорога державного значення, що з’єднує два села. Олександр Фуркало пояснив, чому так важливо було для громади зробити цю саме цю дорогу. У громаді лише одна школа, яка знаходиться в селі Бузівка, тут сьогодні навчаються 260 учнів. Із Зеленого Рогу до школи щодня приїздить на навчання 35 учнів. А ще - із двох найближчих сіл, які в перспективі мають приєднатись до ОТГ (Сабадаш та Безпечна) -  25 школярів. Тож, шкільний автобус, який розвозить діток до школи, цією дорогою курсує по шість, а інколи і більше, разів на день. Як розповів голова ОТГ, громада не мала змоги витрачати власні кошти на цей ремонт, а держава своїх роками не виділяла. Тож довелося брати спеціальний дозвіл в Черкаській ОДА, аби можна було використати державну субвенцію на ці цілі. На сьогодні вже зроблено 585 метрів дороги в старостинському окрузі (а це 3480 кв. м). На що витрачено 1 млн.799 тис. (із яких 500 тис. грн. — інфраструктурна субвенція, 31 тисяча надана з місцевого бюджету, а ще 108 тис грн. надані в якості спонсорської допомоги, плюс 1млн.160 тис. грн. коштів обласного бюджету (за рахунок коштів дорожнього фонду).

Загалом, із часу створення ОТГ, бюджет громади виріс у 4 рази. Цього року він становить 14 млн.270 тис, торік складав 3 млн. 800 грн. Наповнення бюджету громади відбувається переважно за рахунок надходжень з ПДФО, паїв та єдиного податку.

— Ми багато чого робимо не за рахунок бюджету, а завдяки допомозі місцевих підприємців, яким дійсно не байдуже, як живуть наші села — зауважив керівник ОТГ. — За попередніми підрахунками, соціально відповідальний бізнес надасть нам допомоги до  1 млн. грн. лише цього року. Серед тих, хто не відмовляється підставляти плече, 4 потужних господарства та Бузівська хлібопекарня. Є також багато одноосібників і дрібних підприємців. У нас налічується до 80-ти ФОПів. Наші бізнесмени вирощують квіти, огірки, помідори, рибу, займаються свинарством, виготовляють макаронні вироби та крупи, випікають хліб та продукти, які славляться на всю Черкаську область.

Ще один важливий для громади проект — водогін у Бузівці. На його реалізацію виділяється друга частина інфраструктурної субвенції, а саме - 412 тис. грн. До речі, як в Бузівці, так і в Зеленому Розі дбають про належний санітарний стан своїх населених пунктів. Тож щосереди сміття вивозиться на місцевий полігон ТПВ, причому безкоштовно для населення.

— Нам у цьому питанні допомагає місцевий житель, який має власний трактор з причепом і вивозить відходи за межі населеного пункту - знову ж, на волонтерських засадах, — наголошує голова ОТГ. — Плануємо запровадити роздільний збір побутового сміття.

У найближчій перспективі громади – створення Центру безпеки, де будуть сконцентровані всі екстрені служби — амбулаторія, поліція та пожежна частина. Наразі пожежна служба розмістилась у колишньому гаражі школи. Коли у Центрі безпеки з’явиться єдина диспетчерська, вона прийматиме всі виклики централізовано. Добровольці, що нестимуть службу, у разі виникнення НС, отримуватимуть смс - і оперативно прибуватимуть на місце.

Добровільна пожежна охорона в ОТГ була створена у грудні минулого року. Жашківський ДСНС надав нам старий автомобіль, який було відремонтовано за рахунок спонсорських коштів. Так само на кошти спонсорів ми відремонтували приміщення гаража, де і знаходиться все наше пожежне спорядження. На ремонт цього приміщення витрачено 40 тис. грн. — замінено вікна, поштукатурено стіни, — пояснює голова. - Бажання стати добровільними пожежниками уже виявили 9 мешканців громади.

Громада Бузівської ОТГ так само дружно впорядковує вулиці та місця відпочинку. Нещодавно люди разом вирішили зібрати яблука у закинутому місцевому садку, який розкинувся аж на 16 га, реалізувати їх, а на отримані кошти змайструвати лавочки для потреб обох сіл. 4 тис. грн., отримані за близько 5 тон яблук, плюс спонсорська допомога – і вийшло 15 нових лавочок для відпочинку. Окрім цього, на спільні кошти в ОТГ встановлюють вказівники на будинках та вулицях.

А ще в громаді молоді батьки та діти дуже радіють двом новим дитячим майданчикам в селі Зелений Ріг. Один із них, вартістю 25 тис. грн., з’явився за допомогою спонсорів. Незабаром він стане частиною великого парку. Інший дерев’яний майданчик створено за місцевий бюджет для вихованців місцевого садочка „Суничка“ - його власними руками зробив один із місцевих жителів, а розфарбували батьки та вихователі.

Із 1 жовтня у Бузівській ОТГ планують новий соціальний проект, який має створити умови та сформувати для мешканців громади своєрідний «Майданчик дозвілля». Загалом проект передбачає роботу у трьох напрямках: спорт, культура  та освіта. Бузівська громада доволі спортивна, тут є свої футбольні команди, члени громади активно займаються спортом. ОТГ також має два духових оркестри, один з яких – дитячий (і маленькі музиканти цього року зайняли гран-прі на обласному конкурсі юних талантів). Діє тут знаний у районі народний аматорський хоровий колектив «Гірський Тікич», який радує своїм мистецтвом вже 15 років. Незабаром планується створити ще й ретро-клуб –  спеціально для людей старшого віку.

Торік у Бузівській школі взагалі не було гурткової роботи.  Тож зараз ОТГ запланувала відкрити цілу низку дуже цікавих гуртків за інтересами: „Школу лідерів“, „Англійський клуб “, „Молодий воїн“, „Мальви“, „Сильні та спритні“, „Пізнай себе“, „Умілі ручки “ та „Творчі майстерні“. За словами голови ОТГ, великим викликом є організація у громаді власної музичної школи – адже сьогодні 42 дитини з Бузівської громади відвідують уроки музики у районній музичній школі - і є ще дітки, які бажають навчатись музиці.  

Цікаво, що Бузівській громаді не страшна демографічна криза. Молодь має роботу, залишається жити і працювати на батьківщині, народжує діток. Тут лише цього року на світ з’явилось 20 малюків, а майже 200 дошкільнят незабаром підуть до школи. Тож у Бузівської ОТГ є перспективи – у тому числі, стати однією із найпотужніших об’єднаних громад Черкащини.

ІНШІ НОВИНИ

Коментарі

Додати коментарій
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail:

Питання:
Відповідь:
Введіть код:
НАЙПОПУЛЯРНІШЕ / ЩО КОМЕНТУЮТЬ
  1. Замовив убивство товариша: на Черкащині поліцейські провели спецоперацію, аби врятувати життя 54-річного чоловіка
  2. На Черкащині відкрили Алею пам'яті загиблих воїнів
  3. Аграрії Черкащини залучили 128 млн грн держпідтримки
  4. У Черкасах загадали жертв Голодомору
ОПИТУВАННЯ

Оцініть наш портал


 
Співачка Анна Асті, родом з Черкас, стала громадянкою Росії
Співачка Анна Асті, родом з Черкас, стала громадянкою Росії
Артистка Анна Asti з Черкас, справжнє ім'я якої Ганна Дзюба, отримала російський паспорт.     Читати далі
Литовський рок-музикант переспівав популярний хіт, аби зібрати кошти для України
Литовський рок-музикант переспівав популярний хіт, аби зібрати кошти для України
Відомий рок-музикант Андрюс Момантовас виконав хіт Laužo šviesa українською. Читати далі
Італійська група Maneskin випустила хіт, що висміює Путіна (відео)
Італійська група Maneskin випустила хіт, що висміює Путіна (відео)
До Путіна часто звертаються різні публічні особистості, які намагаються привселюдно висміяти діяльність російського лідера та Читати далі
Суспільне оголосило імена 10 фіналістів Нацвідбору "Євробачення-2023"
Суспільне оголосило імена 10 фіналістів Нацвідбору
Суспільний мовник продовжує свою роботу у підготовці до Національного відбору на "Євробачення-2023". Тому вже оголосили список Читати далі
Всі новини шоу-бізнесу
КУРЙОЗИ