Про попит та пропозиції на ринку праці Черкащини розповіли у відділі статистики
- 22-11-2018, 19:13
- Черкаси та область / Статистика
- опублікував Сергій Корнелюк
- 0
- 2213
Протягом січня-жовтня 2018 року роботодавці Черкаської області проінформували обласну службу зайнятості про наявність 36,7 тис. вакансій, що на 7,5% більше, ніж у січні-жовтні 2017 року.
За видами економічної діяльності: 29,4% вакансій пропонується у сільському, лісовому та рибному господарствах, 17,7% - на підприємствах та установах переробної промисловості, 15,1% - в оптовій та роздрібній торгівлі, 7,4% - у державному управлінні й обороні, 6,7% - в освіті.
За професійними групами: найбільший попит роботодавців спостерігається на робітників з обслуговування, експлуатації устаткування, на представників найпростіших професій, на працівників галузі торгівлі та послуг, на кваліфікованих робітників з інструментом.
У розрізі професій найбільший попит роботодавців спостерігається на кваліфікованих робітників – це слюсарі-ремонтники, електрогазозварники, швачки, електромонтери, водії, токарі тощо.
Також затребувані працівники галузі послуг (продавці, кухарі, охоронники, офіціанти, бармени, молодші медичні сестри, перукарі тощо).
У сільськогосподарському секторі – трактористи, птахівники, робітники з обслуговування сільськогосподарського виробництва, птахівники.
Залишається високим попит на професіоналів та фахівців з досвідом роботи - бухгалтерів, лікарів, вчителів, економістів, а також менеджерів.
Серед найпростіших професій найбільш затребувані підсобні робітники, прибиральники,вантажники, двірники та укладальники-пакувальники.
Станом на 1 листопада 2018 року у базі даних обласної зайнятості налічувалося 1173 вакансії. Крім того, у базі даних служби зайнятості містилася інформація про 1191 пропозиція роботи, отримана з інших джерел.
Середній розмір заробітної плати у вакансіях становив понад 5,1 тис. грн. (на відповідну дату 2017 року – 4,4 тис. грн.), у 73,1% вакансій розмір заробітної плати – вище мінімальної.
За професійними групами, середній розмір оплати праці у вакансіях для законодавців, вищих державних службовців, керівників становив понад 5,9 тис. грн., для кваліфікованих робітників з інструментом – 5,6 тис. грн., для робітників з обслуговування та експлуатації устаткування і машин – 5,3 тис. грн., для професіоналів – 5,9 тис. грн., для фахівців – 4,8 тис. грн., для технічних службовців – 4,7 тис. грн., для працівників сфери торгівлі та послуг 4,3 тис. грн., кваліфікованих працівників сільського господарства – 4,9 тис. грн., представників найпростіших професій розмір оплати праці становив 4,6 тис. гривень.
Найвищий розмір оплати праці станом на 1 листопада пропонується у вакансіях для головного конструктора понад 18 тис. грн., головного технолога, хіміка, лікаря-терапевта, диригента, монтажника систем утеплення будівель по 15 тис. грн, інженера з механізації трудомістких процесів 14 тис. грн., головного інженера 12,6 тис. грн., зуборізальника 12 тис. грн., апаратника змішування 11,8 тис. грн., слюсаря із складання металевих конструкцій 11,1 тис. грн.,начальника групи 11 тис. грн., ткача 10,8 тис. грн., оператора вузлов’язальної машини 10,5 тис. грн., електрика цеху, інспектора прикордонної служби, апаратника диспергування пігментів і барвників по 10 тис. грн., начальника цеху, механіка виробництва по 9,8 тис. грн., стругальника 9,2 тис. грн., майстера майстерні спеціальної техніки та устаткування, лікаря-офтальмолога, лікаря-психіатра, монтажника складальника метало пластикових конструкцій, електрозварника на автоматичних та напівавтоматичних машинах по 9 тис. грн.
Станом на 1 листопада 2018 року кількість зареєстрованих безробітних становила майже 13,3 тис. осіб, що на 1,7% менше, ніж станом на відповідну дату минулого року.
Всього протягом січня-жовтня 2018 року послугами обласної служби зайнятості скористалися 44,8 тис. безробітних громадян, що на 5,6% менше, ніж у січні-жовтні минулого року. За видами економічної діяльності, серед безробітних, які мали професійний досвід, 28,8% раніше працювало у сільському, лісовому та рибному господарстві; 17,3% в оптовій та роздрібній торгівлі; 14,5% у переробній промисловості.
За професійними групами, серед зареєстрованих безробітних переважають робітники з обслуговування, експлуатації устаткування та машин; працівники сфери торгівлі та послуг; працівники найпростіших професій; законодавці.
Станом на 1 листопада 2018 року на одну вакансію в середньому по Черкаській області претендувало 11 безробітних (станом на 1 листопада 2017 року – 12 осіб).
Найбільше претендентів на одне вільне робоче місце спостерігалося у фінансовій та страховій діяльності, інформації та телекомунікації (66 осіб), а найменше – в освіті (3 особи), взагалі відсутні вакансії для працівників добувної промисловості і розроблення кар'єрів.
За професійними групами, найбільше претендентів на одну вакансію – серед кваліфікованих робітників сільського та лісового господарств, риборозведення та рибальства та технічних службовців (31 особа), а найменше – серед кваліфікованих робітників з інструментом ( 4 особи).