Все більше черкащан створюють бізнес завдяки енергії природніх стихій

Розвиток відновлюваної енергетики стрімкими темпами нарощує свої потужності на Черкащині, поступово витісняючи традиційні, шкідливі для довкілля, джерела енергії. Відновлювані джерела енергії дозволяють значно зменшити споживання газу або електроенергії і дають можливість зробити незалежним практично будь-який об'єкт за рахунок використання енергії вітру, води, сонця і землі.

Як пройти до садиби Домніцьких, вам у Ватутіному покаже майже кожен житель. Щоправда, уточнить перед цим, чи не та це родина, яку йменують енергетичними магнатами.

За прогнозами іноземних статистів, задоволення потреб зростаючого ринку праці, що потребуватиме «зелений» сектор, буде сприяти більш стабільним і передбачуваним рамкам політики, що призведе до розгортання, стимулювання інвестицій у місцеву промисловість, зміцнення потенціалу на рівні фірм і сприятиме розвитку освіти та професійної підготовки.

Питання щодо зайнятості черкащан у сфері відновлюваної енергетики та розвитку бізнесу в енергетичному секторі економіки прокоментував директор Черкаського обласного центру зайнятості Григорій Дендемарченко в прямому ефірі програми на  обласному  дротовому радіо «Рось» Філії ПАТ «НСТУ» «Черкаська регіональна дирекція».

За словами директора на сьогодні в регіоні започаткування бізнесу з розвитку альтернативних джерел енергії набуває все більшого поширення. Зокрема, у місті Сміла іноземними інвесторами на цей час проводяться роботи щодо оформлення необхідної документації для виділення земельної ділянки під побудову сонячної електростанції.

На Кам´янщині також проводяться відповідні роботи ДП Київським інститутом інженерних розшукувань та досліджень «Енергопроект». Ще в липні поточного року представники норвезької компанії, що займається будівництвом сонячних електростанцій по всьому світу, з робочим візитом відвідали Кам’янку. Фахівці компанії на перспективу заявили про потребу в підсобних робітниках до 200 осіб, які будуть виконувати земляні та бетонні роботи з будівництва сонячної електростанції.

Втілити такий проект в життя планують і на Катеринопільщині, зокрема на території Єрківської об’єднаної територіальної громади. На цей час ведуться переговори з двома іноземними компаніями, які планують побудувати на території електростанцію з сонячними батареями. Для мешканців громади, ведення такого бізнесу, сприятиме поповненню бюджету та створенню нових робочих місць.

На сьогодні вже є і ті, хто реалізовує свої власні бізнес-проекти щодо використання ресурсів відновлюваних джерел енергії. «Яскравим прикладом можна вважати родину Гончаруків, які проживають на Тальнівщині. Вони встановили на подвір’ї свого будинку панелі, що акумулюють енергію сонця. За словами чоловіка, кожна панель такої електростанції здатна акумулювати навіть у дні, коли сонця на небі не видно. За кілька місяців власники сподіваються на повне забезпечення будинку сонячною електроенергією, а її надлишок, відповідно до "зеленого" тарифу, планують продавати міській електромережі. Будівництво таких об’єктів не лише поповнить місцевий бюджет, але й сприятиме співпраці служби зайнятості з іноземними компаніями щодо залучення значної кількості безробітних громадян до зайнятості в галузі енергетики», - наголосив Григорій Дендемарченко.

На сьогодні малий бізнес є соціально-економічним підґрунтям, без якого не може стало розвиватися місто, регіон, будь-яка європейська держава.

Директор обласної служби зайнятості під час інтерв’ю окремо зупинився на соціально-економічному значенні розвитку малого бізнесу. Саме малий бізнес багато в чому визначає темпи економічного зростання регіону і країни в цілому. Він підкреслив, що підприємництво у житті суспільства відіграє важливу роль, оскільки стимулює ділову активність, забезпечує господарську незалежність, створює нові робочі місця, залучає працюючих та непрацюючих до суспільно-корисної діяльності, сприяє здійсненню інноваційних процесів та формуванню нового типу суспільного способу життя і підприємницької культури.

Як яскравий приклад у розвитку сонячної енергетики Григорій Дендемарченко прокоментував досвід в США, де кількість «сонячних»  робочих місць більш, ніж подвоїлася за останні п'ять років. На цей час робоча сила в сонячній індустрії залучена більше, ніж в сфері нафто- і газовидобування  і майже в три рази перевищує розмір робочої сили усього видобутку вугілля. Сектор сонячної енергетики додав 35 000 робочих місць в 2015 році, що на 20%  більше в порівнянні з попереднім роком, відповідно до матеріалів некомерційного фонду SolarFoundation. Галузь залучила близько 209 тис. робітників у США, до складу яких входять і виробники сонячних панелей, дизайнерів, інженерів, продавців, менеджерів та монтажників. Частка останніх становить 57 % всіх робочих місць в «світлій» американській галузі.

Зайнятість в сфері фотоелектричних панелей може розширитись завдяки розвитку різних суміжних технологій, починаючи від автономних установок до міні-мереж. Автономні системи можуть створити більше робочих місць для  установки обладнання для розподілу, в той час як міні-мережі вимагають більше співробітників в експлуатації і технічному обслуговуванні.

На переконання керівника обласного центру зайнятості разом з виробничими потужностями неминуче будуть розвиватися і наукові лабораторії, навчальні заклади, які готуватимуть фахівців, розроблятимуть і впроваджуватимуть нові технології. В індустрії «зеленої» енергетики  фізики працюють з хіміками, матеріалознавцями та інженерами, щоб підвищити ефективність роботи обладнання. Інженери є одним з найбільш затребуваних професій роботодавцями в сонячній енергетиці.

Крім інженерів, науковців, робітників заводів робочі місця будуть створені і для програмістів, інших спеціалістів з ІТ-технологій. Сучасне виробництво немислиме без автоматизації і комп’ютеризації технологічних процесів. Робочі місця отримають також електрики, монтажники  будівельники, дизайнери та працівники обслуговуючої галузі – фінансисти, бухгалтери, менеджери, шофери та ін.

На думку очільника обласної служби зайнятості, якщо буде створений привабливий інвестиційний клімат в таку перспективну  галузь як відновлювана енергетика, а точніше в будівництво власних заводів з виробництва сонячних панелей, вітрогенераторів та іншого обладнання для «зелених» електростанцій, то значно зросте зайнятість населення, наповниться бюджет і зросте розмір заробітної плати.

Окрему увагу Григорій Дендемарченко звернув на розвиток підприємництва в регіоні завдяки сприяння обласної служби зайнятості.

«Минулого року за фінансової підтримки Черкаської обласної служби зайнятості започаткували власну справу 58 осіб, цього року 45 громадян. Найбільш поширеними видами підприємницької діяльності на Черкащині є: торгівля – 44 %, сільське господарство – 3 %, переробна промисловість – 5 %, транспорт та зв’язок, інформаційна та телекомунікаційна сфери, професійна та технічна діяльність по 8 %», - прокоментував директор.

Велика увага приділяється інформуванню та професійній підготовці майбутніх підприємців. Широким попитом користується організація навчання безробітних основам підприємництва. Направленню на навчання на курси служби зайнятості передує відповідна профорієнтаційна робота, тестування та визначення безробітними бізнес-ідеї, що є основою написання якісного бізнес-плану.

«Звісна річ, що ведення бізнесу потребує не лише знань, а й певного підприємницького хисту. Не всі, хто оформив підприємницьку діяльність залишаються конкурентоздатними в бізнес-середовищі. Але як свідчать статистичні дані понад 80 % продовжують  розвивати власний бізнес. Для підтвердження цього можна навести такі показники: із числа підприємців, які раніше, за фінансової підтримки служби зайнятості, започаткували власну справу та продовжують свою діяльність, станом на початок 2018 року 57 % займаються бізнесом понад 5 років, 21 % - від трьох до п’яти років, 11 % - від двох до трьох років і 9 % - менше двох років. Тому, молоді підприємці-початківці в службі зайнятості можуть отримати консультації з різних питань щодо організації та провадження підприємницької діяльності», - підсумував Григорій Дендемарченко.

Служба зайнятості і надалі буде долучатися до розвитку малого та середнього бізнесу та сприятиме реалізації підприємницьких ініціатив, в тому числі і в галузі відновлюваної енергетики.

Довідково: У рамках модернізації послуг служби зайнятості та орієнтації на європейський рівень у Черкаському, Уманському міських та Смілянському міськрайонному центрах зайнятості працюють консалтингові центри з безкоштовної підтримки підприємців-початківців. У 2017 році до консалтингових центрів звернулися 1 730 підприємців для отримання консультацій, цього року – 1 818 осіб.

Коментарі

Додати коментарій
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail:

Питання:
Відповідь:
Введіть код:
ІНШІ НОВИНИ
НАЙПОПУЛЯРНІШЕ / ЩО КОМЕНТУЮТЬ
  1. Як черкащани на Памірі шукали снігову людину
  2. Обогревательные панели в интернет-магазине КТУ
  3. Силосна плівка від компанії «АГ-БАГ-УКРАЇНА» – гарантія якісного збереження корму
  4. Як була побудована Черкаська дамба - восьме диво світу
  5. Державний ансамбль пісні і танцю Грузії «Kutaisi» виступить у Черкасах з новою програмою
  6. Протягом дії мораторію на Черкащині померли понад 60 тисяч землевласників
  7. Канівський міський голова: «Ситуація напружена, але ми зробимо все, щоб наші вчителі були з зарплатами»
  8. На Черкащині набуває популярності одна з найпрестижніших професій
  9. В Черкассах возобновил работу МакДональдз на ул. Смелянской
  10. Чи загрожує черкащанам Дніпровський каскад?
ОПИТУВАННЯ

Чи треба Україні вступати в НАТО?


 
Фронтмен українського рок-гурту представить свій дебютний роман у Черкасах
Фронтмен українського рок-гурту представить свій дебютний роман у Черкасах
13 грудня у Черкасах відбудеться творча зустріч із фронтменом музичного рок-гурту «Фіолет» Сергієм Читати далі
Державний ансамбль пісні і танцю Грузії «Kutaisi» виступить у Черкасах з новою програмою
Державний ансамбль пісні і танцю Грузії «Kutaisi» виступить у Черкасах з новою програмою
Державний ансамбль пісні і танцю Грузії «KUTAISI» знову завітає в Україну. Це справжній культурний Читати далі
Єгор Грушин у Черкасах презентує альбом Ritorno
Єгор Грушин у Черкасах презентує альбом Ritorno
Відомий український композитор Єгор Грушин презентує свій новий альбом “Ritorno” у Черкасах 5 листопада. Альбом Читати далі
На благодійний концерт у Канів завітає легенда гурту Prodigy Лірой Торнгілл
На благодійний концерт у Канів завітає легенда гурту Prodigy Лірой Торнгілл
У липні у Каневі організовують благодійний концерт, на який завітає чимало українських артистів та навіть зірок із світовим Читати далі
Всі новини шоу-бізнесу
КУРЙОЗИ