Через неефективний менеджмент черкаське підприємство втратить більше 30 мільйонів гривень
- 23-12-2018, 11:00
- Черкаси та область / Аналітика
- опублікував Тетяна Стеценко
- 0
- 1731
Аудитори Черкащини провели державний фінансовий аудит діяльності державного підприємства «Оризон-Навігація». Про це повідомили у прес-службі Управління Північного офісу Держаудитслужби в Черкаській області.
Працівники Управління Північного офісу Держаудитслужби в Черкаській області провели державний фінансовий аудит діяльності державного підприємства «Оризон-Навігація» (далі – ДП «Оризон-Навігація», Підприємство) за період з 01.10.2017 по 30.09.2018.
Протягом досліджуваного періоду аудитори виявили неефективні управлінські дії, що призвели (можуть призвести) до упущених вигод, на суму 30,3 млн грн та непродуктивних (зайвих) витрат на суму 2,9 млн грн.
Зокрема, встановлено, що виробничі потужності Підприємства завантажено лише на 72,0%. Проведеним орієнтовним розрахунком визначено, що при максимально задіяних виробничих потужностях та за умови надходжень замовлень від покупці. Підприємство могло б отримати від виробництва та реалізації продукції доходів розрахунково на 23,2 млн грн більше, ніж фактично отримано.
Окрім того, відсутність організації здійснення на ДП «Оризон-Навігація» претензійно-позовної роботи з простроченої дебіторської заборгованості в частині використання права нарахування і стягнення пені, штрафних санкцій, неустойки, передбаченого умовами договорів, може свідчити про неотримані доходи (упущену вигоду) розрахунково на суму 4,1 млн грн.
Через неефективне розпорядження запасами керівництвом Підприємства, які тривалий час обліковуються на балансі ДП «Оризон-Навігація», може призвести до непродуктивних (зайвих) витрат на суму 766,9 тис грн, здійснених на виготовлення (створення) готової продукції, яка тривалий час не використовується у виробничому процесі та не реалізовується.
З метою покращання ефективності діяльності Підприємства аудиторами рекомендовано здійснити заходи щодо забезпечення підвищення ефективності управління коштами і майном Підприємства, покращання фінансових результатів його діяльності, приведення у відповідність до вимог чинного законодавства його обліку та звітності.
Про результати аудиту поінформовано прокуратуру Черкаської області, Управління Служби безпеки України в Черкаській області та Управління захисту економіки в Черкаській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України.