Моринська ОТГ: єдина громада України, де відкрили фітнес-бібліотеку

Моринська ОТГ: єдина громада України, де відкрили фітнес-бібліотекуЦе одна з найменших громад Черкащини, що об’єднала 6 сіл і 2 селища - 1805 мешканців.  Це громада, що надзвичайно трепетно дбає про  збереження народних традицій – у кожному будинку культури чи клубі тут є раритетні куточки української історії та культури.  Це громада, що серед перших започаткувала власний фестиваль – екологічно-культурного спрямування «Спас Медовий», який відбудеться уже цього літа. Зрештою, це єдина громада України, де почала діяти унікальна фітнес-бібліотека. У цьому переконалися учасники прес-туру на Корсунщину, до Моринської ОТГ, ініційованого Черкаським Центром розвитку місцевого самоврядування, створеним за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону.

За словами голови громади Анатолія Видути, Моринська ОТГ існує всього півтора роки. На 15 мільйонів бюджету тут утримують 4 будинки культури та 1 клуб, 1 амбулаторію та ФАП у кожному селі громади, 4 бібліотеки та 1 навчально-виховний комплекс, який відвідує 140 вихованців. До школи дітей з усіх сіл сюди привозять шкільним автобусом, громада оплачує також курсування рейсового автобусу між селами. Частину приміщень  об’єктів інфраструктури (будинки культури, школа) громада уже обновила, плануються ремонти і цьогоріч. А ще тут всюди встановлено дитячі майданчики, розбито сквери. Прибирають у громаді так ретельно, що в жодному селі на узбіччі не побачиш найменшого клаптика паперу.

Моринська громада вражає ще й тим, що надзвичайно шанує народні традиції та культуру - у кожному клубі чи будинку культури створено мальовничий куточок з рушниками, вишитими картинами та сорочками, знаряддями праці та ремесел, іншими раритетними старожитностями. У кожному селі громади діють співочі колективи, що у пишних народних строях, зустрічають гостей громади власним гімном свого села. Слід зазначити, що одне із найбільших сіл громади – Виграїв – є місцем історичної битви Богдана Хмельницького із військом Речі Посполитої (після чого хутір Гороховий і отримав таку благозвучну назву). І  подробиці цієї перемоги гості громади можуть почути від гіда розташованого у Виграєві єдиного в Україні музеї козацької слави.

За словами заступника голови громади Лілії Жуковської, у Моринській ОТГ планують створити туристичний кластер і розвивати саме туристично-культурно-екологічне спрямування. Адже на Корсунщині незрівняна природа – ліси, ріки, луки, цілющі джерела - а для туристів тут планують проводити майстер-класи із гончарства, випікання хліба, продавати мед і домашню консервацію для гостей громади. Уже сьогодні у громаді успішно діє садиба зеленого туризму місцевого депутата Андрія Столяревського – переселенця із Криму, родина якого тримає пасіку і дивує туристів надзвичайно смачним медом та можливістю оздоровлення в унікальному будиночку апі-терапії.

Серед найбільших унікальностей Моринської громади, яких не побачиш більше ніде в Україні – фітнес-бібліотека, нещодавно відкрита у Моринцях. Саме так громада вирішила залучати дітей та молодь до культурного і здорового способу життя. Фітнес-зал у частині приміщення бібліотеки облаштували на залишок коштів інфраструктурної субвенції, левова частка якої пішла на ремонт дороги. На решту коштів – біля 50 тисяч гривень – придбали тренажери. Старі книги списали, здали у макулатуру і на ці кошти придбали книги про фітнес – аби діти могли правильно займатися спортом. А у подальшому у бібліотеці планують поставити  ноутбук із підключенням до мережі – аби можна було проводити заняття за професійними роликами з інтернету.

– Іншим селам нашої громади ідея також сподобалася, - розповідає Лілія Жуковська. – Ми запровадили громадський бюджет, наразі – у  розмірах 100 тисяч гривень. І наші села Виграїв та Сотники уже подали подібні проекти, тож будемо і там пропагувати для молоді  здоровий  інтелектуальний спосіб життя.

-  Фітнес-бібліотека - досить унікальне поєднання не лише для Черкащини, але й для України. Рішення виникло на перший погляд неочікувано, хоча, насправді, воно стало результатом попередньої активної роботи місцевої влади по облаштуванню громади. У рамках підготовки Стратегії розвитку, допомогу в розробці якої надавав Черкаський ЦРМС, було виявлено цілий ряд проблемних моментів: недозавантаженість і низька відвідуваність клубів і бібліотек, значні витрати на їхнє утримання, відсутність критих територій для занять спортом, -  зазначає Григорій Перерва, радник Черкаського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону.- Рішення щодо зведення під одним дахом одразу кількох, раніше розкиданих по селу комунальних установ, було прийнято одразу. Щодо фітнесу, то тут громада отримала необхідні кошти в рамках інфраструктурної субвенції від держави, підготувавши відповідний проект. Але кошти і, відповідно обладнання, були отримані вже наприкінці грудня, коли встановлювати його під відкритим небом було недоречно. Тут і згадали про ідею "укрупнювати" напівпорожні приміщення. Так під одним дахом опинилися бібліотека і фітнес-клуб. Поєднання виявилося вдалим. А якщо будуть здійснені подальші заходи – такі як розміщення у цій же будівлі Інтернет-кафе - молодь громади скоро стане найбільш спортивною і освіченою на Черкащині.

ІНШІ НОВИНИ

Коментарі

Додати коментарій
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail:

Питання:
Відповідь:
Введіть код:
НАЙПОПУЛЯРНІШЕ / ЩО КОМЕНТУЮТЬ
  1. За апеляцією прокурора ухилянта засуджено до реального позбавлення волі
  2. У Черкаській області за попередній тиждень двоє людей померли через ускладнення коронавірусної інфекції.
  3. Черкаська область посідає девʼяте місце за рівнем захворюваності на туберкульоз в Україні
  4. Батьки, учні та викладачі виступили проти закриття професійного ліцею у Черкасах (ВІДЕО)
  5. Черкаси підтримують армію: на сесії міськради проголосували за суттєву підтримку ЗСУ
  6. Україна може претендувати на 280 мільярдів доларів російських активів
  7. У Черкасах виявили водія, у якого норма алкоголю перевищувала у понад 15 разів
  8. На Черкащині судитимуть директорку підприємства, яка привласнила бюджетні кошти
  9. На Черкащині розпочався сезон кліщів
  10. 15000 доларів за незаконний перетин державного кордону: на Черкащині викрито схему
ОПИТУВАННЯ

Оцініть наш портал


 
Співачка Анна Асті, родом з Черкас, стала громадянкою Росії
Співачка Анна Асті, родом з Черкас, стала громадянкою Росії
Артистка Анна Asti з Черкас, справжнє ім'я якої Ганна Дзюба, отримала російський паспорт.     Читати далі
Литовський рок-музикант переспівав популярний хіт, аби зібрати кошти для України
Литовський рок-музикант переспівав популярний хіт, аби зібрати кошти для України
Відомий рок-музикант Андрюс Момантовас виконав хіт Laužo šviesa українською. Читати далі
Італійська група Maneskin випустила хіт, що висміює Путіна (відео)
Італійська група Maneskin випустила хіт, що висміює Путіна (відео)
До Путіна часто звертаються різні публічні особистості, які намагаються привселюдно висміяти діяльність російського лідера та Читати далі
Суспільне оголосило імена 10 фіналістів Нацвідбору "Євробачення-2023"
Суспільне оголосило імена 10 фіналістів Нацвідбору
Суспільний мовник продовжує свою роботу у підготовці до Національного відбору на "Євробачення-2023". Тому вже оголосили список Читати далі
Всі новини шоу-бізнесу
КУРЙОЗИ