Чому до України не прийдуть інвестори, яких закликав Президент?
- 4-07-2019, 00:18
- Черкаси та область / Економіка
- опублікував Наталка Петренко
- 0
- 897
Або чому інвестори вірять гарантіям одних президентів – і заходять до цих країн – та ігнорують запрошення інших - коментує Голова Регіональної Ради підприємців Черкаської області Олександр Турченяк.
- Нещодавно український президент провів переговори з представниками французького та німецького бізнес-середовища, запрошуючи їх до України та обіцяючи недоторканність бізнесу. Якою буде результативність цих переговорів і чи варто нам очікувати найближчим часом іноземних інвесторів? Адже сьогодні прямі іноземні інвестиції скорочуються, із року в рік: від 2,5 млрд. доларів у 2017-му до 1,5 млрд. (прогноз на 2019 рік). Для порівняння: закордонні «заробітчани» переказують до України щороку 11-12 мільярдів – суми, у рази більші іноземних інвестицій, які залучає країна. І прямим наслідком цієї сумної картини є низькі темпи розвитку нашої економіки. Як зазначив радник президента економіст Олега Устенко, кожен додатковий мільярд доларів інвестицій дає можливість нашій економіці вирости на 0,1-0,5%. Отже, 10 млрд. доларів інвестицій - це можливість додаткового зросту економіки на 1-5%.
Проте, чи допоможе пряме запрошення Президента залучити інвесторів до України? Головною умовою для інвестора завжди є стабільність економічного та правового середовища країни, у яку він інвестує. Цього Україна, на жаль, забезпечити поки не може. Якщо похвалитися стабільністю у масштабах економіки та політики загалом ми не можемо, можливо було би створити інвестиційно привабливе середовище у окремих стратегічно важливих кластерах. Зокрема, створювати промислові полігони, індустріальні парки (як це зробила Білорусь для співпраці з Китаєм) – із системою податкових пільг, спрощенням дозвільних процедур, інфраструктурними преференціями – і таким чином, бодай, точково, створювати умови для входження до країни інвесторів і розвитку її економіки. Це будуть реальні дії для захисту інвестицій і гарантій внутрішнім та зовнішнім інвесторам, що Україна сьогодні готова працювати з ними на рівні інших цивілізованих країн світу.