У Кам’янському заповіднику відбувся завершальний творчий вечір митців – учасників пленеру художників

Картинна галерея заповідника цього дня була невимовно рада та задоволена. Черговий мистецький захід, який проходив в її стінах, залишив за собою багатий практичний матеріальний слід, адже на відміну від звичних презентацій, але тимчасових експозицій, дана подія несла за собою наслідком поповнення фондів новими художніми творами. На честь закінчення пленеру художників, який відбувається в межах мистецького проекту “Кам’янська земля – край славетних героїв” (грантова програма “Малі міста – великі враження” Міністерства культури, молоді та спорту України) у заповіднику був організований творчий вечір живописців, які протягом останніх 10 днів натхненно працювали у нашому затишному та гарному містечку.

У Кам’янському заповіднику відбувся завершальний творчий вечір митців – учасників пленеру художників

Присутні у залі історичного музею численні гості, школярі (учні старших класів міської ЗОШ № 2), наукові співробітники музеїв стали свідками важливої події новітньої історії Кам’янського заповідника – представлення талановитих авторів та їх робіт, що вже невдовзі будуть прикрашати фондові збірки установи. Ведуча заходу – автор мистецького фестивалю, заступник директора заповідника з наукової роботи Таміла Чупак – почергово запрошувала до слова живописців, які коротко розповідали про себе та показували на розсуд глядачів написані у Кам’янці твори. Зазначимо, що художники, які відкликнулись приїхати на пленер, звісно, різнопланові, репрезентуючи Наддніпрянщину, Слобожанщину та Степову Україну: Фізер Іван Васильович (м. Черкаси), Кравчук Роман Степанович (м. Черкаси), Снісаренко Віктор Семенович (м. Черкаси), Недосєко Неоніла Петрівна (м. Черкаси), Федосєєнко Андрій Іванович (м. Харків), Цапко Віктор Михайлович (м. Горішні Плавні, Полтавська обл.), Носик Наталія Володимирівна (м. Запоріжжя), Крижанівський Віталій Серафимович (м. Умань), Ворона Олександр Іванович (м. Корсунь-Шевченківський), Бондар Іван Іванович (м. Черкаси), Нікіфорова Надія Яківна (м. Черкаси), Мелах Костянтин Олексійович (м. Кам’янка). І лише І. Бондар не зміг бути присутнім на заході через підготовку до проведення персональної виставки у Черкасах.

Присутні у залі історичного музею численні гості, школярі (учні старших класів міської ЗОШ № 2), наукові співробітники музеїв стали свідками важливої події новітньої історії Кам’янського заповідника – представлення талановитих авторів та їх робіт, що вже невдовзі будуть прикрашати фондові збірки установи

Митці представляли свої пейзажні роботи, ракурс для яких вони обирали самостійно у місті, та “домашні завдання” – портрети видатних українських діячів Кам’янського краю, які боролися у різні часи за національну державність. Дехто з художників, через специфіку власного стилю, обрав для відтворення лише зображення природи, натомість інший малював портрети. Зазначимо, що для більшості художників об’єктом натхнення стали, природно, краєвиди Тясминського каньйону. Також митці зобразили обоє музеїв Кам’янського заповідника. Щодо портретів, то живописці написали всіх загиблих учасників новітньої російсько-української війни з Кам’янщини, одного янгола Небесної Сотні та кількох отаманів Холодного Яру.

Митці представляли свої пейзажні роботи, ракурс для яких вони обирали самостійно у місті, та “домашні завдання” – портрети видатних українських діячів Кам’янського краю, які боролися у різні часи за національну державність

Зазначимо, що деякі роботи ще доопрацьовуються, досихають та чекають вирішального мазку пензлем, однак до середини жовтня, коли запланована офіційна презентація виставки, всі роботи, надіємось, будуть готові. І ми Вам тоді ж детально розпишемо, покажемо, висвітлимо кожну із подарованих нам картин та їх майстерних авторів.

Святковий захід не обійшовся без живої музики. Композитор Таміла Чупак виконала пісню на слова Л. Тараненко “Талант завжди як сила віща…” – дуже актуальний аудіо-продукт для такого урочистого дійства.

Офіційна частина вечора закінчилась врученням всім живописцям іменних дипломів та окремих презентів від директора Кам’янського державного історико-культурного заповідника Г.М. Таран.

Чергова подія мистецького фестивалю “Кам’янська земля – край славетних героїв” завершилась. У пам’ять про пленер художників у нас залишилась маса позитивних вражень, знайомство з чудовими майстрами та їх прекрасні мистецькі дітища. Ці картини, як і раніше зроблені скульптури, покликані актуалізувати світогляд і наступних, і сучасних поколінь до “білих плям” нашої історії. Ми всі маємо не забувати ціну Свободи, яку нам надали наші предки, тисячі з яких поклали своє життя у боротьбі за Українську державність. Їхні імена, чин та подвиг має стати нашим орієнтиром у повсякденній роботі для розбудови самодостатньої національної України, про яку мріяли її найкращі сини.

Олександр Мушта, Кам’янський заповідник

Фото Григорія Юрика

Коментарі

Додати коментарій
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail:

Питання:
Відповідь:
Введіть код:
ІНШІ НОВИНИ
НАЙПОПУЛЯРНІШЕ / ЩО КОМЕНТУЮТЬ
  1. У Черкасах затримано наркоділерів з Умані
  2. Драбівське село тероризує власник алабаїв
  3. 222 мільйони гривень податків перераховано Черкаською митницею ДФС до державного бюджету за серпень
  4. На Черкащині припинена діяльність 2 нелегальних АЗС, вилучено пального на 2,3 млн грн (фото)
  5. В Черкасах зупинено незаконну онлайн торгівлю тютюном та махоркою та вилучено товарів майже на 1,4 млн грн
  6. Черкащанин викрав скриньку для збору пожертв
  7. Демографічна ситуація на Черкащині погіршується
  8. Черкаська місцева прокуратура виборола перше місце з міні-футболу
  9. На Черкащині працевлаштували громадян зі Сходу України
  10. У Черкасах пройшов Всеукраїнський марш за тварин
ОПИТУВАННЯ

Чи треба Україні вступати в НАТО?


 
Святослав Вакарчук з камерним оркестром завершив Всеукраїнський тур у Черкасах
Святослав Вакарчук з камерним оркестром завершив Всеукраїнський тур у Черкасах
2 квітня 2019 року з Одеси розпочався Всеукраїнський тур Святослава Вакарчука з камерним оркестром «Віртуози Києва» Читати далі
Святослав Вакарчук виступить у Черкасах
Святослав Вакарчук виступить у Черкасах
24 травня у Черкаському палаці культури відбудеться головна музична подія весни - концерт Святослава Вакарчука з оркестром. До Читати далі
Фронтмен українського рок-гурту представить свій дебютний роман у Черкасах
Фронтмен українського рок-гурту представить свій дебютний роман у Черкасах
13 грудня у Черкасах відбудеться творча зустріч із фронтменом музичного рок-гурту «Фіолет» Сергієм Читати далі
Державний ансамбль пісні і танцю Грузії «Kutaisi» виступить у Черкасах з новою програмою
Державний ансамбль пісні і танцю Грузії «Kutaisi» виступить у Черкасах з новою програмою
Державний ансамбль пісні і танцю Грузії «KUTAISI» знову завітає в Україну. Це справжній культурний Читати далі
Всі новини шоу-бізнесу
КУРЙОЗИ