У Кам’янському заповіднику відбувся завершальний творчий вечір митців – учасників пленеру художників
- 3-10-2019, 16:58
- Черкаси та область / Війна РФ проти України
- опублікував Тетяна Стеценко
- 0
- 3335
Картинна галерея заповідника цього дня була невимовно рада та задоволена. Черговий мистецький захід, який проходив в її стінах, залишив за собою багатий практичний матеріальний слід, адже на відміну від звичних презентацій, але тимчасових експозицій, дана подія несла за собою наслідком поповнення фондів новими художніми творами. На честь закінчення пленеру художників, який відбувається в межах мистецького проекту “Кам’янська земля – край славетних героїв” (грантова програма “Малі міста – великі враження” Міністерства культури, молоді та спорту України) у заповіднику був організований творчий вечір живописців, які протягом останніх 10 днів натхненно працювали у нашому затишному та гарному містечку.
Присутні у залі історичного музею численні гості, школярі (учні старших класів міської ЗОШ № 2), наукові співробітники музеїв стали свідками важливої події новітньої історії Кам’янського заповідника – представлення талановитих авторів та їх робіт, що вже невдовзі будуть прикрашати фондові збірки установи. Ведуча заходу – автор мистецького фестивалю, заступник директора заповідника з наукової роботи Таміла Чупак – почергово запрошувала до слова живописців, які коротко розповідали про себе та показували на розсуд глядачів написані у Кам’янці твори. Зазначимо, що художники, які відкликнулись приїхати на пленер, звісно, різнопланові, репрезентуючи Наддніпрянщину, Слобожанщину та Степову Україну: Фізер Іван Васильович (м. Черкаси), Кравчук Роман Степанович (м. Черкаси), Снісаренко Віктор Семенович (м. Черкаси), Недосєко Неоніла Петрівна (м. Черкаси), Федосєєнко Андрій Іванович (м. Харків), Цапко Віктор Михайлович (м. Горішні Плавні, Полтавська обл.), Носик Наталія Володимирівна (м. Запоріжжя), Крижанівський Віталій Серафимович (м. Умань), Ворона Олександр Іванович (м. Корсунь-Шевченківський), Бондар Іван Іванович (м. Черкаси), Нікіфорова Надія Яківна (м. Черкаси), Мелах Костянтин Олексійович (м. Кам’янка). І лише І. Бондар не зміг бути присутнім на заході через підготовку до проведення персональної виставки у Черкасах.
Митці представляли свої пейзажні роботи, ракурс для яких вони обирали самостійно у місті, та “домашні завдання” – портрети видатних українських діячів Кам’янського краю, які боролися у різні часи за національну державність. Дехто з художників, через специфіку власного стилю, обрав для відтворення лише зображення природи, натомість інший малював портрети. Зазначимо, що для більшості художників об’єктом натхнення стали, природно, краєвиди Тясминського каньйону. Також митці зобразили обоє музеїв Кам’янського заповідника. Щодо портретів, то живописці написали всіх загиблих учасників новітньої російсько-української війни з Кам’янщини, одного янгола Небесної Сотні та кількох отаманів Холодного Яру.
Зазначимо, що деякі роботи ще доопрацьовуються, досихають та чекають вирішального мазку пензлем, однак до середини жовтня, коли запланована офіційна презентація виставки, всі роботи, надіємось, будуть готові. І ми Вам тоді ж детально розпишемо, покажемо, висвітлимо кожну із подарованих нам картин та їх майстерних авторів.
Святковий захід не обійшовся без живої музики. Композитор Таміла Чупак виконала пісню на слова Л. Тараненко “Талант завжди як сила віща…” – дуже актуальний аудіо-продукт для такого урочистого дійства.
Офіційна частина вечора закінчилась врученням всім живописцям іменних дипломів та окремих презентів від директора Кам’янського державного історико-культурного заповідника Г.М. Таран.
Чергова подія мистецького фестивалю “Кам’янська земля – край славетних героїв” завершилась. У пам’ять про пленер художників у нас залишилась маса позитивних вражень, знайомство з чудовими майстрами та їх прекрасні мистецькі дітища. Ці картини, як і раніше зроблені скульптури, покликані актуалізувати світогляд і наступних, і сучасних поколінь до “білих плям” нашої історії. Ми всі маємо не забувати ціну Свободи, яку нам надали наші предки, тисячі з яких поклали своє життя у боротьбі за Українську державність. Їхні імена, чин та подвиг має стати нашим орієнтиром у повсякденній роботі для розбудови самодостатньої національної України, про яку мріяли її найкращі сини.
Олександр Мушта, Кам’янський заповідник
Фото Григорія Юрика