Золотоніська майстриня створює унікальні вишивки

Олена Кириченко – людина, яке все своє життя присвятила вишивці. Для неї вишивка – не хобі, а професія, але слово “професія” – дуже сухе й безлике для того, щоб сказати, що таке вишивка для пані Олени. Стильні вишиванки ручної роботи – це її покликання, її світ, її життя.Олена Кириченко – людина, яке все своє життя присвятила вишивці. Для неї вишивка – не хобі, а професія, але слово “професія” – дуже сухе й безлике для того, щоб сказати, що таке вишивка для пані Олени. Стильні вишиванки ручної роботи – це її покликання, її світ, її життя.

Сьогодні вона живе у столиці та родом із Золотоноші. Закінчила Вижницький фаховий коледж мистецтв та дизайну імені Василя Шкрібляка за спеціалізацією «Художня вишивка, моделювання та конструювання одягу». По завершенню навчання повернулася до рідного міста та з новим знанням приступила до роботи на фабриці художньої вишивки ім. Л. Українки. Через десять років Олена Кириченко вступила до Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича для здобуття педагогічної освіти, щоб мати можливість повноцінно займатися викладацькою діяльністю у золотоніському Учкомбінаті, де вона і працювала з 1997-2000рр. Також мала досвід роботи у БДЮТ, та з посмішкою на обличчі згадує ті роки.

Однією з нових сходинок в житті Олени Кириченко стала її робота в районному будинку культури на посаді методиста по фольклору. Життя закрутилося по-новому: знайомства, виставки та нові друзі. Які спонукали до нових звершень і вселяли віру в себе, свої можливості та особливі здібності. З 2012 року є членом Національної спілки майстрів народного мистецтва.

Вишивка завжди в її душі та серці. Олена Віталіївна говорить, що вишивка – це духовний символ українського народу, рідного краю, батьківської оселі, тепла материнських рук. Орнаментальні мотиви української вишивки мають надзвичайне багатство композиційних сполук та кольорових поєднань. Сьогодні вишивка і стилізований вишитий одяг набули актуальності та нового художньо-емоційного звучання. Вишивка сьогодні – це висока культура орнаменту, колориту, важлива художня цінність, джерело невичерпного натхнення і пізнання нашої історії.

Для початку будь-якої роботи обов’язковою умовою є: «Гарний настрій, молитва та Боже благословення»,- зауважує пані Олена. Адже людина, котра замовила виріб, буде в ньому ходити і носити на своєму тілі саме ту енергетику майстра з якою він його виготовляв.

Вся робота від початку і до кінця є досить кропіткою: підбір тканини, ниток, орнаменту. Кожен елемент вишивки несе не лише естетичні смаки майстра та замовника, а ще й певні захисні функції. З давніх-давен люди зображували на одязі різноманітні знаки та символи, що виконували захисну та декоративну функцію. Абсолютно кожен елемент вишивки мав певне значення, згідно з яким його використовували. Однією із головних умов виготовлення сорочки майстринею – є наявність вишивки по спинці, вона говорить, що людина потребує особливого захисту зі спини.

вишиванка ручної роботи

«Кожна вишивка є спочатку оберегом, а вже потім – декором. Дуже важливий сам процес вишивання: побажання, молитви, народні пісні, які зашиваються у тканину. Тому не варто вишивати, коли ти просто дивишся телевізор, адже на цьому процесі потрібно концентруватись. Вишивка має бути живою.» – ділиться думками майстриня.

Перше серійне замовлення пані Олена пошила для сім’ї із Донецька. Спочатку вона виготовила вишиванки чоловіку та дружині, а потім вони вирішили одягнути дітей та внучат в такі ж стилізовані українські сорочки.

На виготовлення такої сорочки Олена Віталіївна витрачає від одного до трьох місяців. Та під час «майданівських» подій подібна робота затягнулася на рік, адже новини з екранів телебачення, та перенасиченість столичного повітря негативом не давала можливості завершити роботу. Адже позитивна енергетика виробу – є запорукою гарного здоров’я та життєвого успіху його власника.

З особливим трепетом майстриня ставиться до вишивки рідної Черкащини, але тільки черкаськими візерунками не обмежується. На одній із виставок, майстриня мала можливість поспілкуватися з Олександрою Теліженко, котра зауважила, що роботи пані Олени мають свій особливий почерк та стиль. Олена Віталіївна далі з цікавістю досліджує орнаменти різних регіонів і продовжує створювати все нові сорочки, щоб вишивка українського народу відроджувалася і жила.

ІНШІ НОВИНИ

Коментарі

Додати коментарій
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail:

Питання:
Відповідь:
Введіть код:
НАЙПОПУЛЯРНІШЕ / ЩО КОМЕНТУЮТЬ
  1. Замовив убивство товариша: на Черкащині поліцейські провели спецоперацію, аби врятувати життя 54-річного чоловіка
  2. На Черкащині відкрили Алею пам'яті загиблих воїнів
  3. Аграрії Черкащини залучили 128 млн грн держпідтримки
ОПИТУВАННЯ

Оцініть наш портал


 
Співачка Анна Асті, родом з Черкас, стала громадянкою Росії
Співачка Анна Асті, родом з Черкас, стала громадянкою Росії
Артистка Анна Asti з Черкас, справжнє ім'я якої Ганна Дзюба, отримала російський паспорт.     Читати далі
Литовський рок-музикант переспівав популярний хіт, аби зібрати кошти для України
Литовський рок-музикант переспівав популярний хіт, аби зібрати кошти для України
Відомий рок-музикант Андрюс Момантовас виконав хіт Laužo šviesa українською. Читати далі
Італійська група Maneskin випустила хіт, що висміює Путіна (відео)
Італійська група Maneskin випустила хіт, що висміює Путіна (відео)
До Путіна часто звертаються різні публічні особистості, які намагаються привселюдно висміяти діяльність російського лідера та Читати далі
Суспільне оголосило імена 10 фіналістів Нацвідбору "Євробачення-2023"
Суспільне оголосило імена 10 фіналістів Нацвідбору
Суспільний мовник продовжує свою роботу у підготовці до Національного відбору на "Євробачення-2023". Тому вже оголосили список Читати далі
Всі новини шоу-бізнесу
КУРЙОЗИ