У Золотоноші при проведенні профілактичних бесід з підприємцями виявили неоформлених працівників
- 17-07-2020, 12:55
- Черкаси та область / Економіка
- опублікував Віктор Мельник
- 0
- 1186
У Золотоноші робоча група зі сприяння легалізації ринку праці, яка діє при міській раді, моніторить ситуацію на підприємствах і серед ФОПів та проводить інформаційно-роз’яснювальну роботу.
Як повідомили в управлінні праці та соціального захисту населення Золотоніського міськвиконкому, з початку року проведено три рейди серед 48 суб’єктів господарської діяльності – фізичних осіб підприємців. Під час профілактичних бесід виявили 5 неоформлених працівників. Наразі вже 4 із них офіційно працевлаштовані – з ними укладені трудові відносини. Роботодавці поінформовані про відповідальність за порушення трудового законодавства. З найманими працівниками провели роз’яснювальну роботу з приводу переваг офіційного працевлаштування, видали пам’ятки про основні права під час перебування у трудових відносинах.
За теперішньої ситуації, у тому числі і через пандемію COVID-19, коли на ринку праці відчутний дефіцит вільних робочих місць, люди часто погоджуються на будь-яку роботу, зокрема і без оформлення трудових відносин. Підприємства (особливо це стосується малого бізнесу) платять своїм працівникам дві заробітні плати – офіційну і неофіційну. Це вигідно роботодавцю, і працівник ніби не ображається, оскільки має можливість заощадити на податку з доходів фізичних осіб. Але, погоджуючись на “тіньову” зайнятість, люди повинні розуміти, що їх очікують ризики, пов’язані із захистом своїх трудових прав та соціальним захистом у разі скрутних життєвих обставин. До того ж, вони втрачають найголовніше – трудовий стаж для пенсійних виплат.
Як наголошує головний спеціаліст – інспектор праці управління Анатолій Фурса, відповідно до ст. 265 КЗпП України передбачено фінансові санкції за порушення законодавства про працю. За неоформлення трудових відносин штраф сягає 30 мінімальних заробітних плат. Крім того, передбачена також кримінальна та адміністративна відповідальність.
Звісно, кожен сам вирішує – жити одним днем чи мати впевненість у майбутньому та бути захищеним соціально. Але хочеться ще раз нагадати: лише легальне працевлаштування гарантує людині її конституційні права.