На «Черкаситеплокомуненерго» самостійно шиють спецодяг для працівників
- 3-08-2020, 10:11
- Черкаси та область / Економіка
- опублікував Віктор Мельник
- 0
- 1205
Неутаємниченому може здатися, що робочий одяг — це просто одяг, який не шкода забруднити чи пошкодити під час роботи. Але до нього вимоги часто вищі ніж до одягу високої моди. Спеціальний одяг має бути функціональним, зручним та комфортним. Втомившись закуповувати через тендери одяг низької якості, на КП «Черкаситеплокомуненерго» вирішили взяти цей процес у свої руки. Тут відкрили швейний цех, який не лише забезпечує працівників підприємства якісним одягом для роботи, а й пошиває спецодяг на замовлення для інших підприємств та організацій.
— Основна причина, яка змусила нас взятися за пошив спецодягу для своїх працівників — нарікання працівників на неякісний одяг. Через тендер ми не можемо придбати одяг хорошої якості, бо основний критерій тендеру — ціна, — роз’яснює директор КП «Черкаситеплокомуненерго» Павло Карась. — Зазвичай учасники показують нормально пошитий зразок і називають часто занижену ціну. На цю ціну вони нам потім і шиють одяг, правда вже геть іншої якості. От і виходить, що ми за дешево купуємо поганий одяг, у якому люди просто не можуть працювати. Тому ми вирішили зробити свій швейний цех. Основна задача, яку я ставив створюючи його, щоб виробництво не було збитковим могло забезпечити наших працівників добротним одягом.
Тож швейний цех пропонує свої послуги іншим підприємствам та організаціям, працівники яких також потребують такий одяг. Модель спецодягу для працівників КП «Черкаситеплокомуненерго» розробляли індивідуально, враховуючи побажання самих працівників: великі кишені, вільний крій курточки, застібка-блискавка.
— Більшість людей, почувши слово «спецодяг», уявляють собі працівника в сірій робі із логотипом підприємства на спині, а таке поняття як стиль відходить на другий план. Розробляючи спецодяг для нашого підприємства, ми запропонували новий стиль та якість, — розповідає начальник швейного виробництва КП «Черкаситеплокомуненерго» Анжела Орел. — Ми орієнтувалися на моделі одягу іноземних корпорацій. Окрім того, цікавилися у працівників, що їм більше подобається у чому їм було б зручніше. Тож оздобили куртку та брюки костюму великими кишенями, світловідбивними елементами, які б убезпечили працівника у темний період доби.
Перш ніж приступити до пошиву спецодягу, швеям довелося дослідити розмірну сітку працівників підприємства: уніформу шиють з 44 по 56 розміри, з 1-го по 7-ий зріст (168-180 см).
У швейному цеху дуже відповідально підійшли до підбору тканини. Обираючи, звертали увагу щоб тканина відштовхувала бруд та воду, але водночас пропускала повітря, аби відпрацювавши зміну у спецодязі, працівник почувався комфортно. Зупинилися на тканині місцевого виробника, яка складається на 50% з поліестеру та на 50% — з бавовни. Поверхня тканини більш штучна — водовідштовхуюча, інший бік матеріалу, який прилягає до тіла — бавовняний. Завдяки такому складу і текстурі матеріал задовольнив усі посталені до нього вимоги: не втрачає зовнішній вигляд, не надто маститься і працівник, виконуючи будь-яку роботу та перебуваючи у будь-яких умовах, почувається комфортно та має охайний вигляд. Догляд за таким одягом простий — машинне прання при температурі 30 градусів. Для виведення плям від мастил та бруду краще використовувати плямо вивідні засоби.
За нормативами кожен працівник підприємства має зносити за рік один комплект спецформи. Собівартість такого костюму — 600 грн. Сьогодні пошивочний цех підприємства шиє лише літній варіант спецодягу, на черзі зимові куртки.