Влада Золотоноші готова співфінансувати харчування пацієнтів Золотоніської районної лікарні
- 5-08-2020, 12:53
- Черкаси та область / Суспільство
- опублікував Віктор Мельник
- 0
- 1343
З 1 квітня в Україні стартувала реформа вторинної ланки медицини. Відтепер гроші за надання медичних послуг Золотоніська районна багатопрофільна лікарня отримує від Національної служби здоров’я.
Чи зможуть медичні працівники лікувального закладу заробити для своєї установи стільки коштів, щоби їх вистачило на виплату заробітної плати, утримання лікарні, у тому числі, і харчоблоку, та багато інших витрат?
Уже нині стає зрозумілим, що цих коштів явно замало, і керівництво Золотоніської РБЛ намагається віднайти способи для залатування дірок у державному фінансуванні. Наразі тривають перемовини з органами місцевого самоврядування, очільниками ОТГ та сільських рад Золотоніщини про спонсорську допомогу для збереження роботи харчоблоку лікарні.
Як розповів перший заступник міського голови Золотоноші Олег Масло, владці міста висловили готовність дофінансовувати вартість харчування пацієнтів стаціонару Золотоніської РБЛ ще 2 місяці тому. Більше того, посадовець впевнений, що депутати міської ради теж підтримають це рішення. Однак, на його думку, принциповими є кілька аспектів. – У стаціонарному відділенні лікарні перебувають пацієнти, котрі потрапили туди за різних обставин і перебувають за різних умов, – пояснює своє бачення Олег Масло. – Можливо, це – одинокі містяни або на даний момент їхні родичі перебувають за межами міста чи країни, або ж, навпаки, хворим опікується ціла бригада з близької і далекої рідні. Чи можемо ми урівнювати усіх цих людей у харчуванні? Звісно ж, ні. Як і те, що післяопераційний хворий не має повноцінного кількаразового харчування. Тому міська рада, повторюю ще раз, готова виділяти кошти на харчування пацієнтів, але ми підходимо до цього принципово.
За словами чиновника, кожен містянин після отримання лікарняного листка чи при виписці без нього повинен підписати документ, у якому вказується кількість днів перебування у стаціонарі і кількість разів отримання послуги з харчування. Бухгалтерія первинної ланки щомісяця проводитиме звірку зі статистичними даними РБЛ і лише після цього фінансове управління міськвиконкому перераховуватиме кошти.
За словами Олега Масла, кожен містянин після отримання лікарняного листка чи при виписці без нього повинен підписати документ, у якому вказується кількість днів перебування у стаціонарі і кількість разів отримання послуги з харчування. Бухгалтерія первинної ланки щомісяця проводитиме звірку зі статистичними даними РБЛ і лише після цього фінансове управління міськвиконкому перераховуватиме кошти.
Як розповів перший заступник очільника Золотоноші, донедавна кошти для інсулінозалежних проходили через міський бюджет транзитом. Міська влада заключила договори із трьома аптеками міста, де хворі цієї категорії могли отримувати медпрепарати. Кошти перераховували за фактично отримані містянами ліки через кожні 15 днів. Практика змусила відмовитися від недобросовісних постачальників. Нині працюють із дилерами, які чітко і прозоро ведуть бухгалтерські підрахунки. З трьох аптек нині діючий договір тільки з однією. – Розуміємо, що підхід – надто революційний, але реформа є реформа, вона не може проходити безболісно для всіх.