Міф чи реальність: чи шкідливий біг для суглобів
- 11-08-2020, 19:07
- Стиль життя / Здоров'я
- опублікував Сергій Корнелюк
- 0
- 2347
Як і будь-який спорт, біг може надавати і позитивний, і негативний вплив на організм. З одного боку, біг дає можливість скинути зайву вагу, зміцнює серцево-судинну систему, прискорює циркуляцію крові, насичує клітини киснем, сприяє виробленню гормонів щастя ендорфінів і допомагає зняти стрес. З іншого боку, існує думка, що біг шкодить суглобам. Цей факт багатьох відштовхує від пробіжок. Чи так це насправді?
Шкода бігу для суглобів: міф чи правда?
Якщо ти - бігун зі стажем, то повинен з досвіду зрозуміти, що шкода бігу для суглобів є міфом. Будь-яка фізична активність корисна для суглобів, оскільки вона підвищує еластичність тканин, покращує відтік лімфи і прискорює циркуляцію крові. Правда, непрофесійні бігуни можуть помітити біль в суглобах після пробіжки. І справа тут не стільки в фізичному навантаженні, скільки в техніці бігу і твоїх кросівках.
Щоб суглоби не «стиралися» під час пробіжки, потрібно освоїти правильну бігову техніку. Її краще поставити з професіоналом. Тренер на індивідуальному чи груповому занятті з бігу розповість, як правильно ставити стопу під час бігу, щоб зняти навантаження з колінних суглобів і попереку. Зверни увагу на положення центра ваги щодо ступні. Під час приземлення стопа повинна знаходитися під ним (центром тяжіння). Це дозволить тобі не завалюватися вперед або назад і зніме навантаження з попереку. Крім того, так ти забезпечиш максимальну амортизацію ступні і нічого не буде шкодити колінним суглобам.
Також важливо правильно приземлятися на стопу. Намагайся бігати і приземлятися на повну стопу, а не на носок або п'яту. Особливо, якщо ти бігун-аматор. Професійні спортсмени можуть бігати як з передньої частини стопи, так і з п'яти - справа в рівні підготовки.
Другий момент, про який варто пам'ятати, щоб біг не шкодив суглобам - кросівки. Вибір невідповідного взуття може нашкодити не тільки суглобам, але і м'язам. Він може привести до серйозних травм. Зараз всі спортивні бренди роблять різні види кросівок: для футболу, активного відпочинку, баскетболу, тенісу, фітнесу, бігу і так далі. Кросівки для бігу - найлегші з усіх. Їхній носок дуже гнучкий, а задник навпаки жорсткий. До того ж, у них відмінна амортизація. Правильні бігові кросівки повинні повторювати форму стопи і вони завжди мають низьку халяву, що знижує ризик травм під час пробіжок.
Якщо хочеш зайнятися бігом, роби це правильно. Спочатку знайди ідеальну пару кросівок, а потім виходь на пробіжку, але стеж за технікою. Згодом ти не будеш думати про те, як ставити стопу при бігу, щоб не нашкодити суглобам: м’язова пам’ять все зробить за тебе.