Чоловіча індустрія краси: черкаський барбер Давид Тодуа розповів про ультрамодну професію
- 17-08-2020, 14:25
- Черкаси та область / Головне / Фото
- опублікував Віктор Мельник
- 0
- 8076
Щорічно у другій декаді серпня відзначається День чоловічої краси.
За останні сто років ставлення чоловіків до своєї зовнішності сильно змінилося. Якщо раніше для того, щоб відчувати себе красивим, багатьом було досить просто вмитися, то сьогодні сильна стать стала більше дбати про власну красу і здоров'я: чоловіки займаються спортом і відмовляються від алкоголю, тому що знають: від цього з'являються набряки і зморшки. Манікюр, педикюр, пілінг, масаж і підтяжки обличчя тепер не тільки жіноча прерогатива. Ще років 15-20 тому було дивно почути про відкриття чоловічого салону краси або виключно чоловічої перукарні. Нині ж запис у них – на кілька тижнів вперед!
Досвідом роботи в чоловічій перукарні та особливостями ультрасучасної професії «барбершоп» поділився справжній професіонал у сфері чоловічої краси один з власників черкаського барбершопу Custom true barbershop Давид Тодуа.
Давид на сьогодні є клієнтом служби зайнятості. У якості роботодавця власник салону на початку поточного року звернувся до Черкаського міського центру зайнятості за допомогою в підборі відповідних працівників. Фахівці міського центру зайнятості, проаналізувавши можливих претендентів на посаду перукаря в салон, запропонували пройти стажування у роботодавця черкасцю колишньому безробітному, який перебував на обліку, Володимиру Герману. Після успішного проходження стажування молодий чоловік в червні розпочав роботу в салоні краси.
— Давиде, скажіть, будь ласка, то хто такий барбер і, що собою являє барбершоп?
— Барбер – це перукар, який працює в ультрамодних сьогодні чоловічих перукарнях, барбершопах. Барбер спеціалізується на чоловічих стрижках і догляді за бородою та вусами. Сьогодні ж одночасно в моді і ретро, і класика, і брутальність – словом, повна свобода у виборі. Нині чоловіки не соромляться звертатися до косметологів і пластичних хірургів, щоб виглядати краще. Тепер доглянутість сприяє кар'єрному зростанню. У тренді – молодість, тому чоловіки під 50 воліють робити процедури, що допомагають «стерти сліди прожитих років», наприклад, колять ботокс. Барбери – це в основному чоловіки – через позиціонування барбершопів як клубів виключно для джентельменів. Але за достатньої сміливості і цілеспрямованості дівчина теж може стати барбером.
Барбершоп – ніби своєрідний чоловічий клуб. Представники сильної статі відправляються до барбершопу не тільки, щоб привести до ладу волосся на голові та обличчі, а й щоб стати частиною чогось винятково чоловічого. Тому окрім свого прямого обов’язку, догляду за волоссям, вусами і бородою, барбер повинен уміти підтримувати розмову на виключно чоловічі теми: про спорт, автомобілі, відеоігри і, звичайно ж, жінок.
При цьому головним заняттям барбера залишається все ж догляд за волоссям. Тому барбери постійно відвідують тренінги, курси підвищення кваліфікації, а ще намагаються самі виглядати відповідно модному закладу, в якому працюють.
— Якими навичками потрібно володіти барберу?
— Насамперед, це знання наймодніших чоловічих стрижок, вміння доглядати за бородою і вусами, довершене знання перукарської справи (аж до вмілого володіння небезпечною бритвою), прагнення до постійного самовдосконалення, уміння працювати з людьми, навички психолога, неконфліктність, стильний зовнішній вигляд також схвалюється.
— А скільки в середньому отримує барбер?
Заробітна плата барбера – це найчастіше ставка і відсоток від оплати наданих ним послуг. В основному, частина, що відходить до фахівця, становить 30%, але в деяких барбершопах барберу можуть запропонувати навіть 45%. Часто барбери отримують також чайові та відсоток від продажу косметики для догляду за волоссям. Таким чином, заробітна плата барбера – у безпосередній залежності від майстерності та швидкості його роботи.
— Які Ви можете назвати переваги та складнощі в роботі барбера?
- Барбер – престижна і модна зараз професія.
- Затребуваність на ринку праці.
- Гідна зарплата, що залежить від працездатності та майстерності самого фахівця.
- Можливість постійно самовдосконалюватись у професії – багато барбершопів оплачують курси, семінари та тренінги для своїх співробітників.
- Щоденне спілкування з цікавими людьми на приємні теми.
- Приємний бонус у вигляді чайових.
- Необхідність завжди бути в гарному настрої для комфорту клієнта, спілкуватися м’яко і доброзичливо у будь-якій ситуації.
- Залежність зарплати від потоку клієнтів.
- Зв’язок професії барбера з модою на вуса і бороду у чоловіків (а мода, як відомо, мінлива).
- Дівчатам-барберам часто буває важко отримати роботу.
— Наскільки затребуванний фах барберів в наш час?
— Попит на барберів на сучасному ринку праці досить високий. Це викликано модою на чоловічі клуби-барбершопи і бажанням чоловіків виглядати стильно і доглянуто. При цьому, з огляду на майстерність, якої вимагають від цих майстрів, можна з упевненістю сказати, що сучасний майстер зможе отримати роботу в традиційній перукарні або салоні краси, навіть якщо популярність барбершопів буде зведено нанівець.
— Де можна отримати освіту барбера?
Оскільки професія барбера ще дуже молода, вищі навчальні заклади та професійні училища не можуть запропонувати профільних навчальних курсів для майбутніх барберів. На барбера можна перекваліфікуватися з перукаря, отримавши середню або вищу освіту за цією спеціальністю. Існують курси, які допоможуть освоїти професію перукаря за кілька місяців навіть «з нуля». Деякі барбершопи впроваджують додаткову послугу і навчають барберскій майстерності просто у своїх стінах.
— Дякуємо, Давиде, за фахову розмову і зі свого боку побажаємо Вам та очолюваному Вами колективу і надалі втілювати витончені та творчі ідеї таланту в нових образах, а віддачею нехай буде щира вдячність та запал в очах клієнтів. Даруйте красу і стиль кожному, а служба зайнятості буде надійним партнером у реалізації подальших планів!