Життя на війні і після: п’ять історій уманчан
- 19-11-2020, 12:02
- Черкаси та область / Головне / Суспільство
- опублікував Тетяна Стеценко
- 0
- 866
З початку подій на Сході країни і по цей час послугами Уманського міського центру зайнятості скористалося 384 військових, з них 261 учасник бойових дій; 104 особи працевлаштовано, в тому числі 22 уманчан після проходження професійного навчання, 4 учасники воєнних подій отримали одноразово допомогу по безробіттю для відкриття підприємницької діяльності.
Так, наприклад, уманчанин Олег Кучер – учасник бойових дій, у 2018 році перебував на обліку в міському центрі зайнятості як безробітний. На замовлення роботодавця ФОП Андрія Качура, за направленням центру, проходив підвищення кваліфікації. Після завершення професійного навчання чоловік працевлаштований на посаду продавця непродовольчих товарів, де працює і по сьогодні.
Олег Герасименко також учасник бойових дій, минулого року користувався послугами служби зайнятості як безробітний. Після звільнення за станом здоров’я з лав Збройних сил України звернувся до фахівців центру за допомогою у працевлаштуванні. Проаналізувавши потреби в місті, порадившись в сімейному колі та отримавши фахові консультації Олег вирішив зайнятись власною справою. Свого часу чоловік, маючи економічну освіту, працював на керівних посадах. Тож бажання зайнятися власною справою і працювати на себе, для нього було цілком природним. Захистивши власний бізнес-план на тему «Відкриття малого бізнесу – «Магазин курячого м’яса», він одноразово отримав фінансову підтримку на розвиток бізнесу. На сьогодні успішно провадить підприємницьку діяльність.
Чотири роки по тому Євген Густінович колишній безробітний учасник подій на Сході країни за сприяння міського центру втілив власні бізнес-ідеї в життя й зайнявся технічним обслуговуванням та ремонтом легкових автомобілів. На отриману одноразово допомогу він придбав технічний інструмент та необхідний інвентар. Клієнтська база Євгена постійно розширюється та є підприємницькі плани на майбутнє.
Військові Василь Задорожній та Роман Гусак за сприяння служби зайнятості знайшли роботу у місцевого підприємця Ігоря Паламарчука на посадах столяра та верстатника деревообробних верстатів. На цей час займаються виготовленням столярних виробів для внутрішнього ринку. У свій час роботодавець скористався послугою підтримки малого та середнього бізнесу і отримав компенсацію ЄСВ за працевлаштованих безробітних на новостворені робочі місця. Чоловіки зарекомендували себе як відповідальні робітники, для яких роботодавець в період карантину зберіг робочі місця, отримавши допомогу по частковому безробіттю.