Золотоноша вивчає проект, запропонований іноземними інвесторами
- 9-01-2021, 15:43
- Черкаси та область / Економіка
- опублікував Тетяна Стеценко
- 0
- 980
Суть нового проєкту на останній сесії міської ради озвучив Золотоніський міський голова Віталій Войцехівський. Він, зокрема, зазначив, що наразі вивчається запропонований іноземним інвестором проект щодо будівництва у Золотоноші заводу з переробки відходів.
Нещодавно відбулася перша зустріч з представниками спільного німецько-українського підприємства, які зініціювали проект та заходи з реконструкції полігону твердих побутових відходів із застосуванням німецьких технологій та обладнання. Майданчик під будівництво заводу може буди як на існуючому полігоні ТПВ, так і біля очисних споруд міста, де теж в якості сировини можуть бути розглянуті мулові поля.
– Ми розуміємо, що вже давно настав той момент, коли з нашим полігоном треба щось робити. Тому розглядаємо пропозиції від усіх, – сказав міський голова. – Але, насамперед, нас цікавить екологічно безпечне виробництво. Тому отриману від німецьких партнерів інформацію ми направили у Департамент екології ОДА для попереднього висновку. Кінцеве ж рішення ухвалюватимуть депутати міської ради.
За словами Віталія Олександровича – це один з кращих проектів, бо він не передбачає спалювання сміття. Серед нез’ясованих питань − як бути з медичними відходами та куди діватиметься органічне добриво.
Як нас запевнили німецькі спеціалісти, на завод звозитимуть усі побутові відходи – органічні і неорганічні, потім відбуватиметься сортування, – пояснив Віталій Войцехівський.
Скло йтиме на переробку і його забиратиме будівельна чи інша галузь. Пластик проходитиме вторинну переробку. Залишається органіка, з якої за спеціальними німецькими технологіями вироблятиметься електроенергія, теплова енергія і біогаз.
Тому інвестори зацікавлені, щоб було більше органіки. Чому вони приїхали саме у Золотоношу? Тому що ми маємо досвід спілкування з німецькими містами-побратимами, і вже розробляється відповідна програма. Наразі німецькі партнери пропонують створити спільне підприємство. Остаточна вартість проекту та дольові ставки будуть вираховуватися після схвалення цієї ініціативи громадою та обрання майданчику під будівництво заводу. Якщо вдасться запустити його в дію, то на будівництві підприємства, що дуже важливо, будуть створені нові робочі місця та залучатися до роботи місцеві будівельні підрядні організації.