Черкаські КСН стурбовані чутками про оптимізацію і закриття частини комітетів
- 3-03-2021, 19:30
- Черкаси та область / Громадські організації
- опублікував Сергій Корнелюк
- 0
- 1042
Це максимально віддалить від черкащан послуги, які сьогодні вони отримують у своєму мікрорайоні, на базі свого комітету самоорганізації населення (КСН).
- Нині, під час депутатських прийомів у КСН «Дніпровський», місцеві мешканці питають, чи не можна повернути ті адмінпослуги, які раніше отримували у КСН – і за якими тепер змушені їздити у центр міста вистоювати величезні черги у ЦНАП, - констатує депутат Черкаської міської ради Олег Кашко. – Щодо можливої оптимізації КСН - люди взагалі вкрай стурбовані і занепокоєні, що частину КСН просто закриють, а ті, що лишились, будуть обслуговувати більше мешканців. А, отже, стануть менш доступними – і територіально, і можливістю надання людям послуг. Більшість тих, хто звертається до КСН, де нині надають пенсійні консультації, організовують гуртки за дозвіллям та культурні заходи – люди саме похилого віку, для яких це важливо. Комітет самоорганізації населення «Дніпровський», яким я від початку опікуюсь, є одним із провідних у місті. Саме тут почала діяти справжня «міні-фабрика», унікальне виробництво всього необхідного - для військових у зоні АТО: харчів у тубах та вітамінів, рекордних кілометрів маскувальних сіток, тут виготовляли білизну та в’язали для військових шкарпетки – а тепер шиють теплі ковдри. Разом, нам вдалось вирішити сотні проблем місцевих мешканців, відкрити у мікрорайоні новий зручний ринок, поставити десятки лавочок, парканчиків та дитячі майданчиків біля будинків…
- Від початку роботи, ми почали збирати речі та продукти для нужденних, і це набуло таких масштабів, що змогли забезпечувати і бійців у АТО, і інтернати для людей похилого віку, і соціально вразливі категорії мешканців не лише Черкас, але й довколишніх сіл, - розповідає голова КСН «Дніпровський» Любов Здоровенко. – Ми намагаємося постійно розширяти коло послуг для наших пенсіонерів – за домовленістю із училищем, що готує перукарів, його учні приходять сюди і ми влаштовуємо безкоштовну перукарню для бабусь і дідусів. Наразі тут надають пенсійні та безкоштовні юридичні консультації, видають характеристики та акти з місця проживання.
На думку Олега Кашка, було б дуже корисно, аби люди знову мали можливість отримувати довідки на базі КСН. Місцевим мешканцям було близько і дуже зручно, без черг, отримувати необхідні папери. Вирішити проблему могло б введення у штат кожного КСН адміністратора, що на місці вів би прийом та передавав документи до ЦНАП – це розвантажило б черги до нього, створило можливість економії коштів громади, наблизило б до людей важливі їм послуги, як і передбачає децентралізація. А скорочувати кількість КСН і об’єднувати їх слід вкрай раціонально – аби це була справжня оптимізація, а не нехтування принципами доступності і якості послуг, таких необхідних для людей.