ПРООН та МОП запускають спільний пілотний проєкт для розширення економічних можливостей жінок
- 27-04-2021, 19:49
- Україна / Головне / Економіка
- опублікував Віктор Мельник
- 0
- 1629
Ініціатива має на меті підтримати жінок-підприємниць у період відновлення України від наслідків пандемії.
Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) в Україні спільно з Міжнародною організацією праці (МОП) презентували новий спільний пілотний проєкт «Розширення економічних можливостей жінок як відповідь на кризу COVID-19 в Україні».
Проєкт покликаний сприяти сталому відновленню рівня життя населення України, яке зазнало негативних наслідків пандемії COVID-19, зокрема через розширення економічних можливостей жінок шляхом вдосконалення відповідних інституційних механізмів та створення умов для покращення матеріального становища жінок. Проєкт впроваджуватиметься у двох цільових регіонах – Рівненській та Сумській областях.
Відкриваючи презентацію спільного пілотного проєкту, Постійна представниця ПРООН в Україні Дафіна Ґерчева зазначила, що він націлений на усунення прогалин, які виявила пандемія, а також на підтримку вразливих груп.
«Сприяння розширенню економічних можливостей жінок – це надзвичайно важливий крок, що наближає нас до гендерної рівності, – зазначила пані Ґерчева. – Я переконана, що цей проєкт стане початком чудового партнерства, сприяючи рівним економічним можливостям та підтримці економічної стійкості жінок – попри складні виклики, які спровокувала нинішня криза».
Директор Бюро МОП у країнах Центральної та Східної Європи Маркус Пілгрім зазначив, що доступ до ринку праці є ключовим питанням в Україні, адже 36 % жінок віком від 15 до 64 років непрацевлаштовані.
«Пандемія загострила існуючі проблеми в сфері працевлаштування в Україні, – зазначив пан Пілгрім. – У період кризи підприємництво є важливою та подекуди єдиною можливістю для жінок вирватися з бідності, а також може сприяти загальному покращенню ситуації на ринку праці в таких сферах, як гідне працевлаштування, забезпечення гендерної рівності та економічне розширення можливостей жінок».
Під час презентації спільної ініціативи керівник програми ПРООН із розвитку регіонів Мустафа Саіт-Аметов та фахівчиня з розвитку підприємництва та створення робочих місць із Бюро МОП у країнах Центральної та Східної Європи Юдіт Донгус пояснили ключові завдання спільного пілотного проєкту.
«Цей проєкт стосується передусім просування цінностей гендерної рівності та розширення можливостей жінок на всіх рівнях – національному, регіональному та місцевому, – сказав пан Саіт-Аметов. – Загалом проєкт покликаний сприяти сталому відновленню рівня життя населення, яке зазнало негативних наслідків кризи COVID-19 в Україні».
В цілому, спільний проєкт передбачає заходи за чотирма напрямками та кілька додаткових заходів, які охоплюють цю тему на макро-, мезо- та мікрорівнях. Окрім запланованих заходів із просування діалогу для забезпечення інклюзивної політики, чотири місцеві громади та два бізнес-об’єднання отримають допомогу для зміцнення бізнесів, якими керують жінки.
Пані Донгус зазначила, що в межах проєкту сто жінок у цільових областях зможуть пройти тренінги для поглиблення своїх підприємницьких навичок, зокрема використовуючи практики найбільших міжнародних програм із розвитку підприємництва.
«Ми очікуємо, що сто учасниць створять 60 перспективних бізнес-планів, – зазначила вона. – Згодом 25 жінок-підприємниць зможуть отримати менторську підтримку для реалізації своїх бізнес-планів. Окрім того, у пілотних регіонах було відібрано 25 мікро-, малих та середніх бізнесів, які пройдуть тренінги для опанування інструментів Інтернет-торгівлі. Завдяки доступу до Інтернет-ринків, ці бізнеси стануть стійкішими».