Цьогоріч 340 черкащан офіційно шукали роботу в ІТ-сфері
- 27-06-2021, 10:37
- Черкаси та область / Економіка
- опублікував Віктор Мельник
- 0
- 1578
За даними обласної служби зайнятості протягом січня-травня 2021 року 340 черкащан офіційно шукали роботу в ІТ-сфері. Серед 340 пошукачів роботи - 59 осіб це люди у віці 30-34 років. Разом з тим, роботодавці у цей період заявили про потребу в 40 фахівцях цієї галузі.
Слід відмітити, що компанії-роботодавці готові брати на роботу молодих фахівців та готові навчати з нуля і не вимагають досвіду роботи, а тільки профільну освіту.
У свою чергу, служба зайнятості сприяє організації професійного навчання безробітних громадян та пропонує їм безкоштовне підвищення кваліфікації за затребуваними професіями.
Ситуацію щодо професійної підготовки відповідних фахівців прокоментував начальник відділу організації профнавчання Черкаського обласного центру зайнятості Віктор Стрілець.
З його слів, щоб безробітні якнайшвидше знаходили роботу, Державна служба зайнятості пропонує підвищити, або змінити їх кваліфікацію відповідно до потреб ринку праці.
Так, наприклад у поточному році Міністерство цифрової трансформації України, Мінекономіки України, Державна служба зайнятості, Асоціація «IT-Ukraine» та IT-академії запустили спільний пілотний проект у м. Києві, який допоможе всім охочим оцінити свій потенціал у сфері ІТ-технологій. Кошти на перепідготовку безробітних виділяє Фонд загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття в межах затвердженого бюджету.
Для того, щоб безробітні люди здобули сучасну освіту та престижну професію, безробітні кияни, які стоять на обліку в службі зайнятості зможуть навчатись у приватних IT-школах, які пройдуть Відбір в установленому порядку. Цьогоріч проєкт реалізується тільки в Києві, але в разі успішного завершення експерименту, його планують розширити й на інші регіони України.
Також Державна служба зайнятості має в своєму ресурсі 11 центрів професійно-технічної освіти, тобто професійно-технічних закладів освіти для підготовки кваліфікованих робітників. Підвищення кваліфікації у цих освітніх закладах можна здійснити за такими програмами, як:
- Створення анімації в середовищі Unity 3D;
- Створення додатків в середовищі Unity 3D на С#;
- Комп’ютеризований бухгалтерський облік «1С:Підприємство – Бухгалтерія для України 8.2»;
- Комп’ютеризований бухгалтерський облік «1С:Підприємство 7.7»;
- Організація обліку матеріальних цінностей з використанням комп’ютерних програм;
- Робота з програми комп’ютерної графіки «АutoCAD» та «АrchiCAD»;
- Практичний web-дизайн: проектування, створення та супроводження web-вузла;
- Створення тривимірної графіки у програмі «Autodesk 3ds МАХ»;
- Основи комп’ютерної графіки та web-дизайну;
- Сучасні технології обробки тестової та графічної інформації;
- Основи цифрової фотографії (для початківців);
- Комп’ютеризований бухгалтерський облік.
Водночас Черкаська обласна служба зайнятості тісно співпрацює з Черкаським державним технологічним університетом щодо підвищення кваліфікації безробітних, які мають вищу фінансову освіту за програмою «Інформаційні технології в бухгалтерському обліку».
Серед роботодавців Черкаського регіону затребуваними залишаються програмісти системні, техніки-програмісти, адміністратори бази даних, дизайнери графічних робіт, інженери програмісти та ін.