На Черкащині прийнято програму, за якою кожна громада зобов’язана забезпечувати дітей-сиріт житлом
- 9-07-2021, 00:03
- Черкаси та область / Суспільство
- опублікував Наталка Петренко
- 0
- 921
Депутат Черкаської обласної ради, очільник фракції «Слуга Народу» Анатолій Яріш переконаний, що, завдяки відповідній обласній програмі кожна громада відтепер має можливість забезпечити дітей-сиріт у громадах житлом.
- Програма забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа, на 2021–2023 роки передбачає можливість співфінансування громадам придбання житла для дітей-сиріт із державного бюджету, - констатує Анатолій Яріш. – Навіть у часи, коли такої програми не існувало, на посаді голови Черкаської РДА, разом із Службою у справах дітей Черкаської РДА та сільськими головами с.Думанці, Свидівок, Хутори, мені вдалося вирішити питання забезпечення житлом 5 дітей-сиріт. Сьогодні, коли держава пропонує громадам допомогу у вирішенні цього питання, їх можливості у забезпеченні дітей житлом розширюються. І я планую на найближчій сесії районної ради чи іншій нараді, де будуть присутні голови громад Черкаського району, обговорити з ними необхідність допомоги у придбанні житла дітям-сиротам.
- Із 2017 року і досьогодні діти у Черкаському районі забезпечувалися житлом виключно за рахунок державної субвенції, - повідомляє начальник служби у справах дітей Черкаської РДА Інна Походенко. – Сподіваємося, впровадження спеціалізованої програми на рівні області допоможе зрушити з місця це питання, яке сьогодні потребує стимулювання. Сьогодні серед сільських громад Черкаського району спеціалізовані програми із забезпечення житлом дітей-сиріт мають тільки дві громади. Відповідно, на цей рік Балаклеївська ОТГ передбачила 450 тисяч, а Тернівська – 40 тисяч гривень на забезпечення житлом дітей-сиріт. Є і вдалі приклади - Михайлівська громада на Кам’янщині, за рахунок державної субвенції, планує цьогоріч збудувати у Жаботині малий груповий будинок для проживання дітей-сиріт.
- Сьогодні на Черкащині на обліку перебуває 600 дітей, яким потрібне житло, - констатує керівник обласної Служби у справах дітей Оксана Покатілова. - Державної субвенції, яку отримує область, недостатньо для вирішення питання забезпечення житлом дітей-сиріт. Вирішення цього питання повинно бути в пріоритеті місцевої влади. Діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, мають забезпечуватися житлом, в першу чергу, за рахунок міських, сільських, селищних бюджетів. Забезпечити спільну роботу над вирішенням цієї проблеми і є головним завданням цієї програми. Вона має на меті акцентувати для громад актуальність цього питання та необхідність виділення коштів для забезпечення дітей житлом. Програма покликана забезпечити контроль, звітування та відповідальність у вирішенні цієї проблеми. Програма стане індикатором того, наскільки чутливо реагують новостворені громади на проблему дитячого сирітства. Кожна громада має щороку передбачати кошти у своєму бюджеті на цю мету. На мою думку, за рік кожна громада має можливість забезпечити житлом хоча би одну посиротілу дитину.