Бізнес знову відчув старі методи наповнення бюджету через індикативи митної вартості

затримки митного оформлення вантажів на митниці

З кінця вересня бізнес зіштовхнувся із ситуацією затримки митного оформлення вантажів на митниці. За інформацією від великих міжнародних компаній, митники пропонують значно підвищити митну вартість, щоб збільшити надходження до держбюджету, або ж посилаючись на спрацювання системи ризиків, направляють товари на лабораторні дослідження. Щодо останнього, такі дослідження можуть займати 30-45 днів, а бізнес за простій має сплачувати значні кошти власникам митного терміналу.

«У бізнесу почало складатись враження, що ми повертаємось до ручного режиму коригування митної вартості та індикативних цін на товари. З часу призначення Павла Рябікіна в кінці минулого року та до вересня цього року таких питань не було. І бізнес дякував Павлу Рябікіну за те, що ситуацію з митною вартістю вдалось врегулювати. Але, на жаль, наразі це питання постало знову», - наголосила виконавчий директор Європейської Бізнес Асоціації Анна Дерев’янко.

Вчора під час зустрічі Європейської Бізнес Асоціації з першим заступником Голови Держмитслужби Щуцьким Олександром обговорювали проблему, що повернулась з сумного минулого. Спільнота вдячна керівництву ДМС за швидкість реагування, готовність чути бізнес та обговорювати конкретні проблемні питання, які склались у компаній-членів.

Так, керівництво Держмитслужби, в свою чергу, підтвердило доведення нових планів надходжень до держбюджету від Уряду.

На думу експертів Асоціації, посилення тиску на великі міжнародні компанії з боку Митної служби – це зовсім не про боротьбу з сірим імпортом чи контрабандою, це лише задля покращення звітності по ПДВ на імпорт. Перекладання коштів з однієї кишені в іншу не збільшує доходи Державного бюджету. Ввесь ПДВ на імпорт одразу зменшує податкові зобов’язання компаній по ПДВ з реалізації товарів (робіт) та послуг. Отже, ми маємо покращення звітів від Митниці та, одночасно, зниження надходжень по ПДВ у Податкової служби, при цьому ж, у компаній відволікаються обігові кошти, що негативно впливає на ділову активність бізнесу.

Більше того, ціна товару навіть не є окремим об'єктом аналізу ризиків згідно Митного кодексу, на відміну від характеристики доброчесності компаній, що ввозять товари. Але, на жаль, Держмитслужбою до уваги ці фактори майже не враховуються.

За інформацією ж компаній, митні органи на місцях мають на власний розсуд генерувати критерії ризику. Наприклад, в Одеській митниці при застосуванні ІСПС (інформаційної системи портового співтовариства) співробітники митниці власноручно додають форми контролю «огляд, зважування, сканер» при цьому зазначені форми контролю до інформаційної системи Держмитслужби «Інспектор 2006» не вноситься, а центральний апарат доступу до системи ІСПС не має. Ось таким чином виглядають «перегини на місцях», які спотворюють наміри Держмитслужби по боротьбі з товарною контрабандою.

Ми сподіваємось, що учасники даної зустрічі відчули нульову толерантність компаній членів Асоціації до проявів корупції зі сторони ДМС.

Бізнес-спільнота виступає за системне вирішення зазначених питань, а не ручне керування процесом. Ситуація має бути вирішена комплексно, одним з шляхів є діджиталізація всіх процесів взаємодії бізнесу та митниці.

Європейська Бізнес Асоціація буде продовжувати відстежувати дану ситуацію та інформуватиме про її розвиток.

Коментарі

Додати коментарій
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail:

Питання:
Відповідь:
Введіть код:
ІНШІ НОВИНИ
НАЙПОПУЛЯРНІШЕ / ЩО КОМЕНТУЮТЬ
  1. У Чигирині головний лікар лікарні допустив закупівлю медобладнання за завищеними цінами – прокуратура
  2. У Драбові судитимуть сільського голову за обвинуваченням у розтраті майна
  3. У центрі Сміли проводиться заміна мереж (фото)
  4. На Черкащині викрили педофіла
  5. Суд визнав винним черкащанина у зґвалтуванні своєї доньки
  6. У Черкаському районі відкрився новий активний парк (фото)
  7. На Черкащині з аукціону продадуть спиртзавод
  8. У Черкасах двоє злодіїв намагалися пограбувати квартиру та побили поліцейського
  9. У Корсуні арбітражний керуючий підробив документи та завдав шкоди громаді на 2 млн гривень
  10. Через велику кількість хворих на Сovid-19 в Умані відкрито для госпіталізації лікарню другої черги
ОПИТУВАННЯ

Оцініть наш портал


 
За мотивами есеїв Тараса Прохаська створили музичний проєкт
За мотивами есеїв Тараса Прохаська створили музичний проєкт
На основі текстів Тараса Прохаська із книжки “Так, але” музикант гурту “Очеретяний кіт” Микола Доляк Читати далі
Минкульт Украины включил Филиппа Киркорова в перечень лиц, которые угрожают нацбезопасности
Минкульт Украины включил Филиппа Киркорова в перечень лиц, которые угрожают нацбезопасности
Министерство культуры и информационной политики Украины включило российского артиста Филиппа Киркорова в перечень людей, которые Читати далі
Я громадянин світу: проєкт TANA презентує новий сингл після повернення в Україну
Я громадянин світу: проєкт TANA презентує новий сингл після повернення в Україну
У 2017-му році український проєкт TANA розпочав підкорювати слухачів Британії. Вже за два роки, проєкт повернувся в Україну та Читати далі
Krechet випускає кліп на трек «Засинай»
Krechet випускає кліп на трек «Засинай»
Ідея відео – відображення настрою сучасного суспільства: безкарність, несправедливість, відірваність влади від народу. В Читати далі
Всі новини шоу-бізнесу
КУРЙОЗИ