Черкащани вже не довіряють банкам
- 15-01-2015, 09:40
- Черкаси та область / Відео
- опублікував Сергій Корнелюк
- 0
- 1247
Кредит довіри до банків у черкащан тане на очах. Наша Вікторія Хамаза зустрілася із двома родинами. Одні не можуть забрати свої депозитні заощадження. А їх, говорять, потребує їхній тяжкохворий син. Інші стверджують: через банківські махінації їм нарахували борг у кілька десятків тисяч гривень. Чи мають фінустанови щось на своє виправдання – далі в сюжеті Вікка.
Ольга Кісельова, жителька м. Черкаси: "Заяву писали до банку, ухвалу суду. Зверталися безліч раз, але нічого добитися не можна".
Ольга та Микола перебирають стоси паперів. Подружжя готується до чергового банківського протистояння. Бо вже кілька місяців не можуть забрати батьківський спадок у одному із банків. А це, каже Микола, понад триста тисяч гривень.
Микола Пасічнік, житель м. Черкаси: "Батько гроші вкладав. Кудись гроші ці зникли. Мали в банку бути. Не може бути, що поклали і вони пропали. На суд подавати, а з іншого боку, вони кажуть: "Подавайте до суду, ми судів не боїмося".
За ці кошти подружжя планувало придбати житло. Бо вже багато років винаймає квартиру, каже пані Оля. Решту – на лікування тяжкохворого сина. Утім, замість грошей люди щоразу отримують від банку лише обіцянки.
Ольга Кісельова, жителька м. Черкаси: "Ми хотіли на операцію, але ніхто нам не повертає ці гроші. Зверталися безліч раз. Він відмовляється. Сказали, що по 500 гривень. Але ніхто їх не видає".
Така ситуація склалася через події на Сході України, пояснюють у Нацбанку. Бо позичальники Донецької, Луганської областей, а також анексованого Криму не повертають кредити. А це дестабілізує платоспроможність низки банків.
Сергій Забудський, начальник управління Нацбанку в Черкаській області: "Більшість позичальників несвоєчасно виконують свої забов’язання і на цьому фоні виникає проблема із несвоєчасним поверненням вкладів. Ті банки, які не виконують зобов’язання з ними Нацбанк проводить роботу. У них вводять тимчасову адміністрацію, передаються до фонду гарантування вкладів і приймається рішення щодо подальшої долі банку".
Натомість Юрій Ромазанов останні три роки шукає правди у суді. Банк загнав усю його родину у борговий зашморг. Фінустанова хоче стягнути з Ромазанових понад 20 тисяч гривень. Історія почалася ще у 2009ому, коли, за словами пана Юрія, банк самовільно почав переводити їхні кошти з картки на картку.
Юрій Ромазанов, житель с. Іркліїв: "Суд не звернув уваги на те, що банк не хотів приймати платежі. Суд не звернув уваги на те, що банк незаконно відкривав "Овердрафт", на те, що банк незаконно переніс гроші туди. У мене двоє дітей інвалідів. Один – першої, інший – другої. Всі гроші, які діти отримують, йдуть на ліки".
У банку своєї вини не бачать. Кажуть: борг виник через необачність самих користувачів. Фінустанова неодноразо нагадувала родині про сплату та відсотки. Та подружжя, за словами банкірів, їх ігнорувало.
Наталія Макаренко, керівник прес-офісу банку: "Клієнт користувався коштами банку і вчасно їх не повернув. Відповідно почалися просрочки, відповідні відсоткові процентні санкції. Банком була подана апеляційна скарга, яка була виконана у частковому обсязі на суму 10 тисяч 927 гривень. Хоча повна сума заборгованості складала близько 23 тисяч гривень".
Утім, такі переконання банку Юрій називає відмазками. Чоловік переконаний: у такій фінансовій скруті, як він, нині чимало черкащан. Але свою правду він збирається відстоювати вже у вищому спеціалізованому суді країни.