В Монастирищі вітали краєзнавця Івана Волошенка
- 15-01-2015, 11:15
- Черкаси та область / Війна РФ проти України
- опублікував Сергій Корнелюк
- 0
- 1807
Заступник голови Монастирищенської райдержадміністрації Руслан Терещук привітав Івана Волошенка із 91-ю річницею від дня народження. Іван Іванович – ветеран Великої Вітчизняної війни, штурман дальньої авіації. Доля його-росіянина із відомої Прохорівки- привела в 1948 році в район. Громадськість знає його як чудового вчителя,охоронця пам’яток історії та культури району, як одного із провідних організаторів районного музею,музею історії МТС, сільських музеїв у Халаїдовому, Сарнах, Бачкуриному. Іван Іванович, пропагандист національних традицій України, зауважує, що національні прагнення українців вище будь-яких партійних ідеологій, що існують світові закономірності,діалектика життя, котрі вимагають все краще з минулого залишити,викинути на звалище все негативне та несправедливе і творити нове.
На думку багатьох монастирищан , головна заслуга його в тому, що він, працюючи в позаурочний час, залишив людям історію краю. Його перу належать такі видання ,як «Монастирищина. З історії рідного краю», «Шляхами нескорених», «Сільське господарство району: вчора , сьогодні, завтра», серія статей із циклу «Ми козацького роду», та «Черкащина колиска українського козацтва»,оповідання «Його доля», «Степівська мати», «Слід на землі» та інші.
В кінці 2003 року світ побачила головна праця краєзнавця - « Нариси з історії поселень Монастирищенського району Черкаської області», в 2007 році з’явилося ще одне видання- «Освіта Монастирищини.Становлення і розвиток», а в 2009 «Культура Монастирищини на тлі її загального розвитку».
Іван Волошенко став переможцем конкурсу на здобуття премії імені Максимовича за 2001 рік, одержав диплом «За кращу книгу місцевого автора». Внесок його у розвиток краєзнавчого руху відзначений орденом «За заслуги» ІІІ ступеня .
Руслан Миколайович привітав ювіляра , вручив дарунки, серед яких була перевидана книга автора « Нариси з історії поселень Монастирищенського району Черкаської області», яка днями побачила світ.