Правильна експлуатація автомобіля взимку
- 15-01-2015, 18:21
- Україна / Авто
- опублікував Віктор Мельник
- 0
- 1509
Під час зимової експлуатації свого автомобіля пам'ятайте про деякі компоненти, особливо чутливі до погодних умов.
Отже:
Шини. Очевидно, що перше, що ви повинні тут зробити - це обов'язково встановити зимові шини. Зимові шини відрізняються від літніх, а також всесезонних як малюнком протектора, який більш пристосований для їзди по сніжним дорогах, так і складом гуми - вона не втрачає еластичність навіть при сильних морозах.
Якщо ви експлуатуєте автомобіль на розчищених міських дорогах, використовуйте фрикційні (нешиповані) шини. При поїздках по снігу і льоду - ошиповані. Але пам'ятайте, що на мокрому або сухому асфальті гальмівний шлях автомобіля, який взутий у шиповані шини, збільшується.
Слідкуйте за тиском у шинах. При підвищеному або зниженому тиску протектор не в змозі працювати ефективно. Особливо стежте за тиском в періоди найбільших перепадів температур. Враховуйте, що на морозі ваш любительський манометр може видати некоректну інформацію.
Використовуйте всесезонне моторне масло з маркуванням не нижче 15W. Подібне масло зберігає свою в'язкість при температурах аж до -15 ° C. При 30-ти градусних морозах використовуйте масла з індексами 5W або 0W.
Якщо ваш акумулятор не молодий - краще замінити його, так як на морозі параметри його погіршуються ще швидше. Хороший спосіб зберігати заряд - це його зберігання в теплому приміщенні. Найчастіше проводьте зарядку батареї за допомогою зарядного пристрою. Робіть це раз чи два на тиждень.
Перед запуском стартера мотора дайте акумулятору прогрітися, включивши ближнє світло на півхвилини.
Охолоджуюча рідина (антифриз або тосол) повинна мати запас по морозостійкості, правда, велика концентрація антифризу згубно позначиться на гумових шлангах системи охолодження. Замініть рідину, якщо в теплу пору року ви часто доливали воду, в іншому випадку вам забезпечені тріщини в голівці блоку циліндрів.
Намагайтеся не заносити сніг в салон з взуття. Сніг випарується, і утворилася волога призведе до запітніння вікон. Якщо ж запотівання не вдалося уникнути - вимкніть режим рециркуляції повітря в салоні. Сухіше "забортне" повітря дозволить уникнути конденсації. Можете також включити кондиціонер, якщо ваш автомобіль їм оснащений.
Не забувайте обробляти скла аерозольним антизапотівателем.
Намагайтеся завжди тримати бензобак мінімум наполовину заповненим. Завдяки цьому у вас не буде проблем з конденсацією вологи і її подальшим замерзанням в топливопроводі.