Дефолт Росії може статися вже в середині квітня – Morgan Stanley
- 8-03-2022, 10:28
- У світі / Війна РФ проти України / Економіка
- опублікував Віктор Мельник
- 0
- 589
Американська фінансова корпорація Morgan Stanley розглядає дефолт Росії як найімовірніший сценарій, який може настати 15 квітня.
Згідно з прогнозом корпорації, опублікованим у Bloomberg, це пов'язано із закінченням пільгового періоду виплат за доларовими облігаціями з погашенням у 2023 та 2043 роках
У записці Morgan Stanley наголошується, що шанси Росії виплатити свій зовнішній борг зменшуються в міру падіння цін на облігації, рецесії, що насувається в країні, і накопичення різних обмежень на платежі після вторгнення в Україну.
Крім того, несплата може бути пов'язана з небажанням Росії платити іноземним кредиторам через санкції, запроваджені США та їх союзниками. За даними Morgan Stanley, існує певна невизначеність щодо того, чи американські банки зможуть приймати купонні виплати від російського Міністерства фінансів.
«Ми бачимо дуже мало стимулів для будь-якого інвестора вкладати кошти в російські суверенні облігації на даний момент», – заявив Саймон Уевер, глобальний керівник компанії зі стратегії суверенного кредитування ринків, що розвиваються.
Аналізуючи ситуацію загалом, Morgan Stanley порівнює поточну ситуацію з дефолтом Венесуели. Так, доларові облігації Венесуели, як і російські, також були виключені з еталонних індексів банку в 2019 році. І так само як у Венесуели, Росія має значні нафтові активи, які можуть «вступити в гру» після зняття санкцій.
Згідно з орієнтовними цінами, які наводить Morgan Stanley, інвестори оцінюють облігації 2023 приблизно в 29 центів за долар США, що є найнижчим показником за всю історію. За кілька днів до вторгнення Росії в Україну минулого місяця облігації торгувалися вище від номіналу.
Зазначимо, що чотири найбільші у світі мережі компаній, що надають аудиторські та консалтингові послуги, – Deloitte, PricewaterhouseCoopers, Ernst&Young та KPMG – припинили роботу в Росії. Про зупинення роботи раніше оголошували такі компанії як Accenture, McKinsey, Boston Consulting Group та Bain&Company.
Нагадаємо, вчора повідомлялося, що курс долара на Forex перевищив 150 рублів – це удвічі більше, ніж він коштував місяць тому.