Черкаські школи готуються приймати біженців
- 11-03-2022, 07:36
- Черкаси та область / Війна РФ проти України
- опублікував Тетяна Стеценко
- 0
- 1133
Навчальні заклади в Черкасах продовжують облаштовувати свої приміщення для прийому тимчасових переселенців. Про це інформують у департаменті освіти та гуманітарної політики.
Наразі у класах, актових і спортивних залах ЗОШ №15 та ЗОШ №33 створюють максимально необхідні умови і просять містян допомогти з їх облаштуванням, а саме найнеобхіднішими зараз є:
– ковдри;
– матраци;
– постіль;
– рушники;
– одноразовий посуд;
– засоби гігієни.
«Також потрібна допомога всіх, хто вміє готувати. Це можуть бути як професійні кухарі, так і домашні «аматори» з готування. Тим, хто може допомогти, необхідно звернутись до зазначених навчальних закладів. Ми будемо вдячні кожному за будь-яку допомогу, адже Черкаси – наш дім і ми робимо все, аби він став таким для тих, хто залишився без даху над головою», – зазначає заступниця міського голови Анастасія Чубіна.
Ще до війни всі ми часто чули, що школа – другий дім. Сьогодні черкаські навчальні заклади демонструють, що вони – це велика родина, яка готова швидко організуватися та допомогти українським захисникам.
Черкаська загальноосвітня ЗОШ №26 ім. І.Ф. Момота взяла на себе місію з виготовлення консервації тушкованого м’яса для ЗСУ та ТРО.
Директорка школи Галина Титаренко, як справжня мама та українська жінка, об’єднала навколо себе черкаських господинь: вчителів, мам учнів школи, простих жінок із мікрорайону. У режимі 24/7 вони працюють і готують продукцію.
За короткий час школа вже виготовила понад 1000 банок курячої та рибної «тушонки».
«Я ніколи в житті не думала, що в мене колись буде друга кваліфікація, пов’язана із таким виробництвом. Але нам все вдалося, головне було все почати, організувати. Люди дуже охоче допомагають: від великих підприємств, до звичайних черкасців. Хтось приносить банки, хтось купує м’ясо. На разі в нас є достатньо продукції для виробництва, не вистачає тільки автоклавів. Тому звертаємося до громади, хто має можливість, надайте будь-ласка у тимчасове користування автоклави», – звертається до черкасців Галина Титаренко.
У свою чергу заступниця міського голови Анастасія Чубіна, яка курує освітню галузь та, власне, займається організацією тимчасового перебування переселенців у місті та забезпеченням фронту харчами, відзначає, що пишається черкащанами, адже вони буквально за кілька днів самоорганізувалися і налагодили цілодобову роботу.
«У Черкасах біженців зустрінуть тепло, їм тут допоможуть усім, чим можна, а військові можуть бути упевненими, що наше місто – надійний і дієвий тил», – коментує Анастасія Чубіна.
Довідково:
Черкаської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №26 ім. І.Ф. Момота названа на честь українського прикордонника, генерал-майора Ігоря Федоровича Момота. Він був Начальником Навчального центру підготовки молодших спеціалістів Державної прикордонної служби України. Заступником начальника Східного регіонального управління Державної прикордонної служби України. Під час російсько-української війни на Донбасі обороняв український кордон в Донецькій та Луганській області як начальник мотоманевреної групи прикордонників. Загинув внаслідок удару реактивної артилерії під Зеленопіллям. Школу названо іменем Героя у 2015 році.