Український омбудсмен заявила, що до Росії за час війни насильно вивезли 400 тисяч українців
- 31-03-2022, 18:20
- Україна / Війна РФ проти України / Суспільство
- опублікував Тетяна Стеценко
- 0
- 974
Близько 400 тисяч українців було насильно вивезено до Росії під час війни. Про це в інтерв'ю Euronews повідомила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.
«Наші громадяни були депортовані з нашої території на їхню територію. Вони пішли не з власної волі, їх насильно відвезли спочатку до фільтраційного табору на Донеччині. Після цього їх везуть автобусом до Росії. Потім потягом везуть у різні місця, зокрема, у депресивні регіони РФ на кшталт Сахаліну», – сказала вона.
Денисова також розповіла про втрати серед мирного населення заблокованого Маріуполя внаслідок дії російських військових.
«У Маріуполі ситуація не змінюється, вона залишається складною. Місто в руїні. 90 відсотків житлових будинків розбомблено. Приблизно 20 тисяч громадян загинули», – повідомила омбудсман.
За її словами, за місяць війни не було створено «жодного життєздатного гуманітарного коридору».
Міжнародний комітет Червоного Хреста заявив про готовність російської сторони погодити гуманітарний коридор із Маріуполя до Бердянська. Як повідомила вранці 31 березня віце-прем'єр України Ірина Верещук, в евакуації в цьому напрямку буде задіяно 45 автобусів, частина з них уже виїхала у бік Маріуполя.
Також, розповіла Верещук, 31 березня працюватимуть гуманітарні коридори Мелітополь – Запоріжжя та Енергодар – Запоріжжя.
Російське державне агентство РІА Новости повідомляє з посиланням на «представника екстрених служб», що кількість біженців із підконтрольних озброєним угрупованням «ДНР» та «ЛНР» територій, а також з підконтрольних Україні територій зросла до півмільйона людей. За словами цього не названого на ім'я представника екстрених служб, на російську територію з початку війни перебралися або перевезено 529 тисяч людей, у тому числі 107 тисяч дітей. У повідомленні не уточнюється, чи входять до числа ті, кого евакуювали з підконтрольних бойовикам регіонів ще до 24 лютого, коли Росія почала вторгнення.
За підрахунками ООН, внаслідок нападу Росії на Україну біженцями стали вже близько 10 млн. людей і близько чотирьох мільйонів з них виїхали за кордон, в переважній більшості – у протилежному від Росії напрямку.
Українська влада неодноразово стверджувала, що багатьох людей з, наприклад, лівобережних районів Маріуполя вивозять до Росії насильно, по дорозі ретельно перевіряючи документи та телефони та допитуючи про знайомство з українськими військовими. «Медіазона» напередодні розповідала про те, як у ФСБ записували відеоролик з однією з біженок, яку потім у Росії демонстрували як «інтерв'ю телеканалам».