Батьки, учні та викладачі виступили проти закриття професійного ліцею у Черкасах (ВІДЕО)
- 8-04-2024, 19:20
- Черкаси та область / Суспільство / Відео
- опублікував Дмитро Бойко
- 0
- 12816
У Черкаському професійному ліцеї зібралися батьки учнів. Спільноту сколихнула новина про можливе передання всього майна закладу від Міносвіти до сфери управління ДСНС.
Сюди, ніби-то хочуть переселити курсантів з іншої області, а ліцеїстів перевести до інших навчальних установ
АНАТОЛІЙ ПАЦЬОРА, БАТЬКО ЛІЦЕЇСТА
Ми цей заклад нікому не віддамо. Без його присутності прибирають навчальний заклад. Це не директор. Ганьба йому.
ЛЮДМИЛА АНДРЄЄВА, ЗАСТУПНИЦЯ ДИРЕКТОРА З НАВЧАЛЬНО-ВИРОБНИЧОЇ РОБОТИ
Вчора була зібрана нарада керівників навчальних закладів міста, на якому вирішували питання про передачу майнового комплексу нашого навчального закладу.
Йдеться про навчальний корпус, майстерні та гуртожиток, в якому проживають 260 учнів. Усього ж у закладі навчається 372 ліцеїсти. Батьки збирають підписи за те, щоб закладу дали змогу працювати далі.
ЛЕСЯ ДЕМ’ЯНОВА, МАТИ ЛІЦЕЇСТА
У мене дитина навчається два роки дуже харашо. Він хвалить майстрів, вихователів. Тепер виходить, наше училище хочуть відібрати.
ВАСИЛЬ, БАТЬКО ЛІЦЕЇСТА
Електрозварник — водій категорії С. Це не просто професія, не одна. Хочуть перевести у 15 училище — там просто електрозварник. Тут він отримує дві професії.
Роман також здобуває інтегровану спеціальність: водій з ремонту автомобілів та водій категорії С.
РОМАН ЛЕНДЕЛ, ЛІЦЕЇСТ
У мене тут багато знайомих навчаються. Посовітували. Кажуть тут хороші майстри, усе добре. Так і поступив. Все подобається. Викладачі класні люди. Про майстрів жодного слова сказати не можу.
Артему — 17 років. Скоро отримає спеціальність зварника.
АРТЕМ, ЛІЦЕЇСТ
Тому що в мене тут навчався двоюрідний брат, багато знайомих. Багато відгуків хороших читав в інтернеті. І я вирішив навчатись тут.
У закладі розповідають: приміщення та майстерні учні з майстрами ремонтували нерідко власноруч. Так, нещодавно оновили цех для зварювання.
ОЛЕКСАНДР ГУСЯТИНСЬКИЙ, МАЙСТЕР ВИРОБНИЧОГО НАВЧАННЯ
Зараз у нас тут 15 робочих місць. В області немає отакої здоровенної майстерні, як у нас. Нове все обладнання.
За сприяння благодійників у ліцеї також є сучасне столярне обладнання.
АНАТОЛІЙ ТАРАН, МАЙСТЕР ВИРОБНИЧОГО НАВЧАННЯ
Наша майстерня повністю забезпечена верстатами і приладами для того, щоб дитина прийшла, здобула професію і могла спокійно йти на підприємство зароблять кошти собі.
У дев’ятиповерховому гуртожитку ліцею, окрім учнів, проживають працівники закладу з родинами. Є пенсіонери, які тут працювали все життя. Дехто з них — маломобільний. Ірина навчалася у цьому ліцеї, потім влаштувалася прибиральницею.
ІРИНА, МЕШКАНКА ГУРТОЖИТКУ, ПРИБИРАЛЬНИЦЯ
У мене троє дітей, чоловік на фронті. Проживаєм тут около 15 років. Мені наприклад, немає куди йти, в мене троє дітей. Мама тоже тут працює осьо. В неї однокомнатна квартіра. На вулиці ж ми жить не будем.
В обласному управлінні освіти пояснюють: долю ліцею вирішуватиме Міністерство освіти. Так само МОН визначатиме, представники якої галузі потрібніші. Наголошують: жодних точних рішень поки немає.
ВАЛЕРІЙ ДАНИЛЕВСЬКИЙ, НАЧАЛЬНИК УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ І НАУКИ ЧЕРКАСЬКОЇ ОВА
Прийняття рішення може примати тільки міністерство, оскільки це державна форма власності. Міністерство вивчає, чи є така можливість, чи немає такої можливості, чи буде забезпечено освітні права дітей, чи буде забезпечено право працівників на подальшу працю. Ми, як представники органу влади, мамаємо забезпечити виконання.
Про це повідомляє телеканал «ВІККА»