Козацький куліш від городищан визнали одним із найсмачніших
- 23-10-2014, 19:58
- Черкаси та область / Суспільство
- опублікував Тетяна Стеценко
- 0
- 1368
Нещодавно у Чигирині урочисто відзначили 365-річчя утворення Козацької держави. Захід став справжнім святом для гурманів, адже у великих казанах на багаттях готувалися традиційні козацькі наїдки. Кашовар Олександр Атаманенко з Городища отримав відзнаку – Диплом учасника фестивалю козацького кулешу ІІІ ступеня за страву, приготовану з дотриманням козацьких традицій.
– Куліш – це не каша, як дехто помилково вважає, – розповідає Олександр Атаманенко. – Це окрема страва, яку можна приготувати у польових умовах. Тому куліш шанували козаки, гайдамаки та чумаки. Щоб приготувати куліш, потрібно на дно казана покласти дрібно нарізане сало, підсмажити, щоб пустило жир. Додати м'ясо, цибулю – протушкувати. Якісне м'ясо – більша половина успіху! Потім слід долити води, всипати пшоно. Додається картопля і морква, спеції. Виходить смачно і поживно. За консистенцією куліш рідкіший за кашу і густіший за суп. Підбір спецій – індивідуальний. Вони і складають особливий секрет кухаря, який нікому не розкривають. На козацькому святі мені допомагали куховарити Галина Берко та Володимир Попов. М'ясом забезпечили голова райдержадміністрації Микола Дудник і заступник голови райради Микола Панчишин.
Олександр Атаманенко працює начальником відділу ведення державного реєстру виборців Городищенської РДА. Має дві вищі освіти. До речі, за першою спеціальністю він кухар! Вже чотири роки поспіль приїздить до гетьманської столиці Чигирин. Щоразу куліш вдається ще більш смачнішим. Жартує, що треба додавати не тільки перець та лавровий лист, а й частинку душі! Олександр любить готувати для друзів і рідних. Коли вдається вибратися на пікнік, частує своєю фірмовою кашею, кулешем, юшкою і шашликами.