Черкаси наближаються до епідемічного порога захворюваності на грип та ГРВІ
- 27-01-2015, 17:03
- Черкаси та область / Здоров'я
- опублікував Віктор Мельник
- 0
- 1656
Рівень захворюваності на гострі респіраторні вірусні інфекції та грип нині нижче епідемічного порога всього на 3,4%. Про це повідомляють у Черкаському міському інформаційно-аналітичному центрі медичної статистики та здоров'я.
За їхніми даними, з початку року в лікувальні заклади міста за допомогою звернулось 2 520 чоловік, серед них – 1217 дітей. Разом із тим, 143 особи були госпіталізовані з ускладненнями. Загалом же за епідемічний період 2014 – 2015 років на ГРВІ у місті занедужало понад 68 тисяч осіб (серед них – 44 930 дітей); ще 267 черкащан захворіли на грип (серед них – 38 дітей).
У цілому, як зазначають у центрі медстатистики, епідеміологічна ситуація міста характерна для цієї пори року. Але необхідно бути насторожі, адже сира та прохолодна погода може сприяти росту захворюваності на грип та ГРВІ, та передовсім не забувати про профілактику.
Перші симптоми грипу:
- підвищена температура тіла (від невисоких цифр до 39-41 град за С),
- біль у горлі (фарингіт);
- біль у суглобах та м’язах, очний яблуках;
- кашель, нежить (частіше приєднується з 2-3 дня хвороби).
Лікування за призначенням дільничного або сімейного лікаря, у домашніх умовах може бути достатнім для одужання. Якщо стан хворого не погіршується, необхідно продовжувати лікування вдома до повного зникнення симптомів.
Якщо стан не покращується, симптоми стають більш вираженими, стан хворого погіршується, не варто зволікати з госпіталізацією.
Необхідно викликати швидку медичну допомогу, якщо виявлені будь-які з цих симптомів.
- висока температура тіла, що довго не знижується;
- багаторазове блювання та випорожнення;
- порушення свідомості – надмірна сонливість чи збудженість;
- болі у грудній клітці;
- домішки крові у мокротинні;
- падіння артеріального тиску;
- сильна блідість або посиніння обличчя;
- ускладнене дихання.
Продовжувати лікування вдома за наявності цих симптомів небезпечно. Затримка із госпіталізацією може призвести до смерті хворого.
Неспецифічна сезонна профілактика передбачає низку заходів для підвищення стійкості організму до дії не лише збудників грипу, але й інших ГРВІ. Зокрема:
- повноцінне харчування з включенням вітамінів у природному вигляді (овочі, фрукти, що містять вітамін С, зокрема, квашена капуста, цитрусові). Із їжею корисно вживати часник та цибулю, які багаті фітонцидами, що захищають організм від простудних захворювань;
- загартування;
- вживання загальнозміцнюючих та тонізуючих препаратів (перед їх прийманням проконсультуватись із лікарем).
Проте, найбільш ефективним засобом, що забезпечує профілактику грипу і встановлення контролю над цим захворюванням є вакцинація. Її рекомендовано всім особам, які старші за 6-и місячний вік, та проводити за два тижні до початку епідемічного періоду (листопад). Ризику захворіти на грип після щеплення немає, оскільки жодна вакцина не містить живих вірусів. Єдиним протипоказанням може бути алергія.
Якщо Ви все ж таки відчули ознаки хвороби:
– зробіть фітонцидну інгаляцію зі свіжого соку часнику та цибулі, масляно-лужну інгаляцію з маслом чайного дерева або суміші для інгаляцій, до складу якої входять настоянка евкаліпта, гліцерин, ментол;
– для відновлення носового дихання – масаж рефлексогенних зон, для масажу використовуйте протигрипозні бальзами;
– вживайте теплу рідину в більшій кількості, ніж зазвичай (морс журавлини, настій шипшини або калини, липового цвіту, малинового листа, чай із лимоном та молоком;
– специфічні імуномоделюючі, у тому числі і комплексні протигрипозні засоби, повинні призначатись виключно лікарем у зв’язку з можливостями виникнення алергічних реакцій та токсичного впливу на печінку;
– в очікуванні лікаря можна прийняти пігулку під час підвищення температури вище за 38,5 градусів за Цельсієм у дорослих та 38º у дітей (парацетамолу або ібупрофену). Ні в якому разі не застосовуйте аспірин у дітей у зв’язку з можливим ускладненням (синдром Рея).