На Черкащині все менше людей виходять на інвалідність
- 27-01-2015, 18:00
- Черкаси та область / Суспільство
- опублікував Віктор Мельник
- 0
- 901
У Черкаській області спостерігається тенденція до зниження показників виходу на первинну інвалідність. Про це було наголошено під час проведення Медичної ради щодо результатів діяльності КЗ «Черкаський обласний центр медико-соціальної експертизи Черкаської обласної ради» у 2014 році. Про це розповіли в прес-службі департаменту охорони здоров’я Черкаської ОДА.
Під час проведення Медичної ради з основною доповіддю виступив головний лікар закладу Владлен Лепський. Він доповів про стан первинної інвалідності населення області за 2014 рік, зокрема, відзначивши, що за показниками первинної інвалідності Черкащина за останні два роки посідала 4 рангове місце в Україні по дорослому населенню та 2 рангове місце по населенню працездатного віку.
– Cпостерігається тенденція до зменшення кількості оглянутих осіб у зв’язку з більш широким застосуванням встановлення групи інвалідності безтерміново в осіб з анатомічними дефектами та стійкими прогресуючими незворотними розладами стану здоров’я та порушень функцій життєдіяльності людини відповідно до Критеріїв встановлення груп інвалідності, – зазначив Владлен Лепський. – Так, протягом 2014 року медико-соціальними експертними комісіями було оглянуто 16 335 жителів області, із них визнано інвалідами вперше 4 044 осіб.
В 2014 році працівники Центру брали активну участь в обласних, всеукраїнських та міжнародних конференціях, семінарах, тренінгах тощо. Продовжувалась співпраця з громадськими організаціями інвалідів області. Фахівці закладу брали участь в благодійних акціях по врученню апаратів для пневмомасажу жінкам після мастектомії в регіонах області, стомованим хворим пакетів з виробами медичного призначення тощо.
У підсумку свого виступу Владлен Лепський наголосив, що основними напрямками роботи Центру й надалі будуть спрямовані на:
– вдосконалення роботи з медико-експертної та реабілітаційної допомоги особам з інвалідністю;
– подальше впровадження в роботу сучасних інформаційних технологій;
– постійна співпраця з державними та науково-дослідними установами з з питань надання консультативної допомоги та впровадження в практику їх наукових розробок;
– співпраця з громадськими організаціями інвалідів області.