Треба перевіряти переселенців, бо серед них є і шпигуни, – волонтер із Кам’янки
- 1-02-2015, 11:27
- Черкаси та область / Суспільство
- опублікував Сергій Корнелюк
- 0
- 1215
Один із основних напрямків волонтерського руху на Черкащині – допомога переселенцям. За круглим столом активісти, представники благодійних та волонтерських організацій обговорили найактуальніші питання та можливості об’єднання зусиль всіх організацій області, пише Вчасно.
– Нещодавно ми створили центр для вимушених пересенців “Допомога” при відділенні Міжнародного Благодійного Фонду “Христос для всіх міст”. Тут переселенці зі Сходу можуть отримати гуманітарну допомогу, житло, можливість працевлаштування, соціальний супровід в медичні заклади тощо. Для зручності ми створили і сайт dopomoga.ck.ua. На нашу думку, це такий собі “другий фронт”, – розповів волонтер центру допомоги вимушеним переселенцям Вадим Дровніков.
Не припиняє роботу в цьому напрямку і облдержадміністрація, контактний центр в Черкаській області працює цілодобово:
– Нещодавно в Черкаси о першій ночі приїхала жінка із Донецької області, 1960-го року народження. Звичайно ж зустріли, поселили в готель “Дніпро”. Вона приїхала абсолютно без нічого, у одних шкарпетках, навіть без колгот, взяла лише документи. Там в неї залишилась психічнохвора дитина. І таких багато: приїжджають на розвідку, як то кажуть, потім повертають і забирають рідних, – розповіла заступник директора контактного центру Лариса Ходаковська.
За її словами, на сьогодні в області перебувають 12 тисяч переселенців, всього звернулося 16 тисяч, але багато потім повертаються на батьківщину.
На вулицях Черкас здійснюється і так зване “соціальне патрулювання” – їздить автобус, в якому возять гарячі обіди, в тому числі і для переселенців.
Під час обговорення звучали і радикальні думки. Зокрема, волонтер із Кам’янки Костянтин Плосконос зазначив, що треба перш за все визначити, хто такі переселенці:
– Переселенці – це діти, жінки, люди похилого віку, а не дорослі, дужі чоловіки. Якщо вони вже і переїжджають сюди, то нехай самі шукають роботу, житло і забезпечують родину. Зараз відбувається певна спекуляція, зокрема, житлом. Чому ми повинні надавати їм перевагу? Забезпечувати треба найнеобхіднішим, – зауважив Костянтин Плосконос.