Терористи обстріляли лікарню, де знаходилися черкаські бійці
- 2-02-2015, 17:26
- Черкаси та область / Громадські організації
- опублікував Віктор Мельник
- 0
- 1060
Голова Громадської ради Чорнобаївського району Тетяна Богдан вже не вперше вирушає на Схід із допомогою українським військовикам.
– Той, хто раз ступив на цю землю, вже не зможе дозволити собі відсиджуватися і забути побачене, – каже Тетяна Богдан. – Тому постійно збираємо допомогу серед населення аби допомогти хлопцям хоча б найнеобхіднішим.
Про останню волонтерську поїздку жінка розповіла під час засідання Руху українських жінок (РУЖ), що відбулася у Координаційній раді Черкащини 30 січня, інформує ГромЧе.
– До хлопців діставалися полями. Доріг там просто не лишилося, – розповідає пані Тетяна. – Після того як передали військовикам продукти, заїхали у містечко Світлодарськ, що на Донеччині. Тамтешня лікарня прихистила двох наших поранених бійців. Саме містечко тихе та привітне. На парканах – українські прапори, шеврони «Укроп». Але лікарня просто злиденна. Матеріалів немає, а інструменти ще радянські. Та попри все там виділили дві палати у хірургії для наших бійців.
Волонтери навідалися до поранених. Виявилося, що бійці не мали навіть елементарного – постільного, білизни…
– Біля ліжка – берці, бронежилет і бушлат. Ось і все. Дещо їм купили. А ще приготували їжу і нагодували. І саме в цей час почалося. Хоч містечко і за 30 кілометрів від Дебальцевого, підлога ходила ходором, а у вікнах дзвеніли шибки, – пригадує жінка. – Ми не могли поїхати, бо невдовзі почали привозити поранених – по 5-7 осіб за годину. Потрібні були кожні вільні руки аби надавати допомогу.
Невдовзі й саму лікарню почали евакуювати – легко поранених вивозили автобусами, а тяжких – вертольотами.
– Через чотири години після того як ми звідтіля поїхали, містечко обстріляли. Мирних жителів покарали за те, що вони допомогли українським солдатам, – хитає головою пані Тетяна.
Своїми враженнями від поїздки у Піски поділилася і представник міжнародного руху «За Україну, її славу і волю» ЛюдмилаТурган. За її словами, військовики на передовій і дійсно гостро потребують продуктів, теплих речей, медикаментів.
– Ми не можемо лишатися осторонь. Тому у Координаційній раді буде створено пункт прийому адресної допомоги армії, – підсумувала голова Громадянського руху «За процвітання Черкащини» Наталія Нетовкіна.
Усю зібрану допомогу черкаські волонтерки обіцяють особисто відвозити до зони АТО та передавати військовим частинам, де служать черкаські хлопці. Зараз бійцям дуже потрібні: рукавиці, ковдри, футболки, шкарпетки, светри, медикаменти (протизапальні, противірусні, від розладів шлунку та від температури), а також продукти тривалого зберігання.
Допомогу можна приносити за адресою: Координаційна рада Черкащини, бульвар Шевченка, 352. Контактний телефон – (093)160-40-73