Черкащанин написав 11 тисяч електронних статей про рідне місто у "Вікіпедію"
- 8-02-2015, 13:18
- Черкаси та область / Суспільство / Відео
- опублікував Віктор Мельник
- 0
- 1057
Методист – за фахом, просвітник – у душі. Черкащанин Володимир Крижанівський не уявляє свого життя без "Вікіпедії". У вільний від роботи час активно поповнює ресурси інтернет-енциклопедії. Таке просвітництво скромно називає своїм хобі. Хоч вже написав більше 11-ти тисяч електронних матеріалів, повідомляє vikka.
Клавіша за клавішею. Так у всесвітній енциклопедії з’являється новий запис. Поповнює "Вікіпедію" старшокласник Назар. У одній із черкаських бібліотек саме майстер-клас зі створення електронних статей.
Назар Гут, школяр: "Після того, як створимо сторінку, будемо дивитися на відгуки".
Працює школяр під керівництвом черкаського вікіпедолюба Олександра Крижанівського. Той методист за фахом, та просвітник у душі. Увесь вільний від роботи час Олександр присвячує "Вікіпедії". Написав вже більше 11-ти тисяч історико-географічних статей. А це майже 2 відсотки від усієї інформації, що є в інтернет-енциклопедії. Усі Олександрові матеріали – про рідні Черкаси. Та є і "білі плями" у інформаційному іміджі міста, каже ентузіаст.
Олександр Крижанівський, житель м. Черкаси: "Відомі черкащани. Дуже мало про них. Хоча місто велике. Відомих черкащан багатенько було. Тут є статті про Нарбута, Городецького… Але хочеться щоб їх було більше. Щоб була наповненість, з їхньою біографією".
Вправлятися на сторінках енциклопедії може хто завгодно, запевняє Олександр. Головне – мати бажання та час. Та охочих до інформаційної діяльності черкасців поки можна перерахувати на пальцях однієї руки, бідкається чоловік.
Олександр Крижанівський, житель м. Черкаси: "З Черкас всього три-чотири активних дописувача. Хотілося б побільше таких ентузіастів".
Свої надії вікіпедолюб покладає на нинішніх старшокласників. Тому своїми знаннями з допитливими школярами ділиться за "спасибі".
Вадим Олійник, школяр: "Мені, мабуть, саме створення було найцікавішим. Сама історія Вікіпедії сподобалась. З чого починалась, як розвивалась".
Олександр Алексанов: "Наприклад, задають якесь домашнє завдання. І можна дізнатися щось з "Вікіпедії". Історію. Та іноді – англійську".
Майстер-клас зі створення статей у "Вікіпедії" у Черкасах проводять уперше. Проте не востаннє, сподівається організатори.