Меркель пригрозила Путіну поставками зброї з США в Україну, - Wall Street Journal
- 9-02-2015, 11:00
- У світі
- опублікував Тетяна Стеценко
- 0
- 1326
Канцлер Німеччини Ангела Меркель запропонувала Президенту Росії Володимиру Путіну до середи визначитися зі ставленням до мирного плану по Україні, інакше, Німеччина не перешкоджатиме планам США щодо постачання летальної зброї в Україну. Про це повідомляє Wall Street Journal з посиланням на свої джерела в дипломатичних колах.
Меркель вважає, що на зустрічі "нормандської четвірки" в Мінську в середу Путін повинен погодитися з мирним планом, який йому запропонували Німеччина і Франція.
За їх словами, в тому випадку, якщо Росія на мінському саміті відкине нову "дорожню карту", Меркель пригрозила введенням нових санкцій проти російських компаній і розширенням списку осіб, чиї рахунки за кордоном будуть заморожені.
Меркель також заявила Путіну, що у разі відмови Росії від мирного плану, Німеччина не перешкоджатиме планам США щодо постачання летального зброї на Україні. При цьому канцлер ФРН офіційно заявляє, що виступає проти цієї ідеї.
Частину мирного плану в суботу розкрив президент Франції Франсуа Олланд. В інтерв'ю France 2 він повідомив, що документ передбачає створення демілітаризованої зони від 50 до 70 км і "вельми широку" автономію для регіонів Донбасу.
Нагадаємо, раніше в Німеччині заявили, що поки не готові постачати зброю Україну.
Президент Росії Володимир Путін, канцлер Німеччини Ангела Меркель, Президент Франції Франсуа Олланд за підсумками переговорів у Москві 6 лютого готують документ для імплементації мінських домовленостей.
Псакі: Україна може отримати оборонну зброю
За словами речника Держдепартаменту США, захист суверенітету України - це мета США, так само, як і Німеччини і Франції
Українській армії можуть надати зброю оборонного характеру, заявила речник Держдепартаменту США Джен Псакі в інтерв'ю Deutsche Welle.
За словами Псакі, захист суверенітету України - це мета США, так само, як і Німеччини та Франції. Однак рішення щодо того, яку саме додаткову допомогу Вашингтон надасть Україні, ще не прийнято. "Дискусія про надання Україні зброї для захисту є частиною великої дискусії, в якій беруть участь всі зацікавлені сторони. Загальна мета - збереження дипломатичними засобами суверенітету України та її територіальної цілісності", - зазначила вона.
Псакі також підкреслила, що суперечностей між Вашингтоном та європейськими союзниками про те, як реагувати на події в Україні, немає. За її словами, йдеться про прагнення виробити загальну позицію. Так було в питанні санкцій проти Росії, і так відбувається в тому, що стосується надання допомоги Україні.