Учні з Городища стали переможцями конкурсу на найкраще відео
- 12-02-2015, 16:09
- Черкаси та область / Війна РФ проти України / Відео
- опублікував Сергій Корнелюк
- 0
- 1333
10 лютого 2015 року у приміщенні Музею грошей Національного банку України відбулося урочисте нагородження переможців конкурсу на найкраще відео на тему «ЗАОЩАДЖУЙ!». Привітали школярів з перемогою в.о. заступника Голови Національного банку України (НБУ) Владислав Рашкован та Заступник Голови Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) у країнах Європи та Євразії Джонатан Катц.
Привітавши учасників, Владислав Рашкован подякував USAID за підтримку талановитої української молоді й за проведення таких просвітницьких заходів та наголосив на підтримці основної ідеї конкурсу, яка полягає в наочній демонстрації важливості ощадливого ставлення до грошей і сприяє формуванню раціональної фінансової поведінки.
– Сьогодні ми живемо в період, коли від зважених фінансових рішень залежить ваше благополучне фінансове майбутнє. Вам потрібно розуміти, коли варто брати кредит і за допомогою яких інструментів заощаджувати гроші, – зазначив Владислав Рашкован. – Це надзвичайно приємно, що діти – молоді громадяни України – розуміють важливість фінансової грамотності. Сподіваюсь, що й у подальшому ви розвиватимете навички ощадливості, які відтворили у своїх відеосюжетах.
Почесний гість церемонії нагородження Джонатан Катц подякував НБУ за сприяння підвищенню фінансової грамотності населення України і від імені USAID привітав переможців конкурсу.
– Мені дуже приємно взяти участь у цій церемонії, адже я переконаний, що фінансова освіта завдяки таким конкурсам допомагає учням знайти шлях до фінансового успіху, – сказав пан Катц. – Кожна людина має розуміти, що заощадження коштів – це основний аспект планування власного життя. Тому намагайтеся формувати у себе гарні фінансові звички і робіть заощадження пріоритетним завданням, оскільки саме заощадження з часом допоможуть вам досягти фінансових цілей у житті.
Другий щорічний конкурс на найкраще відео на тему «ЗАОЩАДЖУЙ!» був організований Програмою USAID «Розвиток фінансового сектору» (USAID/FINREP-II) та Національним банком України в рамках святкування Всесвітнього дня заощаджень та Тижня фінансової грамотності в Україні. Десятикласники загальноосвітніх навчальних закладів, які вивчають курс «Фінансова грамотність», мали можливість спробувати себе у ролі режисерів, операторів і акторів. 39 команд із 17 областей України взяли участь у конкурсі. За умовами конкурсу кожна команда мала створити відео тривалістю до двох хвилин, яке б пояснювало, чому та як потрібно заощаджувати гроші і контролювати власні витрати для досягнення своїх фінансових цілей.
Члени журі у складі представників НБУ, USAID, Програми USAID/FINREP-II та Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки України оцінювали відеороботи за чотирма критеріями: за змістом, оригінальністю, технічною та художньою майстерністю оформлення і якістю режисури.
Так, перше місце здобула команда спеціалізованої школи № 13 м. Дніпропетровська: учні Ілля Нікольський та Антон Рябчук, друге місце посіла команда з Городищенського економічного ліцею Черкаської області: учні Максим Юзефович та Інна Дудник під керівництвом учителя курсу «Фінансова грамотність» Надії Жуган, а третє – команда з Рівненської загальноосвітньої школи № 23: учні Вікторія Бабич та Ірина Абрамович.
Переглянути відеороботу команди Городищенського економічного ліцею Черкаської області можна тут:
Додатково:
Курс «Фінансова грамотність» було створено Програмою розвитку фінансового сектору (USAID/FINREP-II) разом з Університетом банківської справи НБУ за сприяння Міністерства освіти і науки та Національного банку України. Він призначений для учнів десятих класів загальноосвітніх навчальних закладів України з метою формування у молодого покоління практичних навичок щодо управління власними коштами і відповідальної фінансової поведінки та задля підготовки учнів до дорослого життя. У 2014 – 2015 навчальному році факультативний курс «Фінансова грамотність» вивчають понад 18 000 учнів у більш ніж 650 загальноосвітніх навчальних закладах України.