Торік у Черкасах зареєстрували 63 онкохворі дитини
- 18-02-2015, 08:01
- Черкаси та область / Здоров'я
- опублікував Сергій Корнелюк
- 0
- 1797
Щороку світова спільнота 15 лютого відзначає Міжнародний день дітей хворих на рак. У цей день близько 40 країн світу під патронатом Міжнародного товариства дитячих онкологів і за ініціативою Міжнародної конфедерації організацій батьків дітей, хворих на рак, організовують просвітницькі акції, аби привернути увагу суспільства до цієї проблеми. Натепер навіть у деяких розвинутих країнах світу смертність дітей від раку вийшла на друге місце, поступившись лише смертності від нещасних випадків.
У Черкаській області, повідомляє головний лікар Черкаської міської дитячої лікарні Володимир Борисенко, рівень дитячої онкологічної захворюваності становить 12,8 випадків на 10 тисяч дитячого населення віком до 17 років. Тоді як в Україні, в середньому, цей показник сягає 10-12 випадків на 10 тисяч. Разом із тим, у віковій групі 15-17 років, яка складає 25% від загальної кількості дітей, за останні 5 років має місце тенденція до зменшення захворюваності.
За словами фахівців, більшість злоякісних пухлин дитячого віку не має специфічних клінічних проявів. Основні ознаки і симптоми зумовлені значною пухлинною масою або стисненням розташованих поруч здорових органів і структур, а також виділенням пухлиною токсинів, порушуючи нормальні функції організму.
Як розповідає завідувач відділом медико-гігієнічної пропаганди та формування здорового способу життя КНП «Черкаський міський інформаційно-аналітичний центр медичної статистики та здоров’я» Ірина Туманова, багатьом злоякісним пухлинам у дітей притаманний високо агресивний перебіг, часто з ураженням кісткового мозку і центральної нервової системи. Незважаючи на те, що деякі злоякісні пухлини у дітей високо агресивні, багаторічний досвід міжнародних кооперативних досліджень показав, що можна досягти позитивних клінічних результатів, вчасно призначивши комплексне лікування. Велике значення у якісному лікуванні більшості злоякісних захворювань відіграє своєчасна діагностика.
Які ознаки захворювань, насамперед, повинні привертати увагу медпрацівників і батьків:
- підвищення температури до високих рівнів, що повторюються без ознак гострих респіраторних інфекцій;
- загальна слабкість, кволість, стійке зниження апетиту;
- біль у кістках, швидка стомлюваність;
- збільшення розмірів живота, часті закрепи, періодичні болі в животі;
- безболісне збільшення одного або двох лімфовузлів на одній стороні;
- анемія і схуднення без визначеної причини.
Профілактика пухлин дитячого віку ґрунтується на трьох засадах:
1) виявлення сімейної схильності до деяких форм пухлин;
2) усунення всіляких шкідливих впливів (хімічних, радіаційних) на організм вагітної жінки;
3) видалення доброякісних пухлин і лікування вад розвитку, що є фоном для можливого виникнення злоякісного новоутворення (невуси, тератоми, остеохондром