Активісти з Червоної Слободи про свого сільського голову: «Шустер LIVE» за ним плаче...»
- 23-02-2015, 14:09
- Черкаси та область / Суспільство
- опублікував Тетяна Стеценко
- 0
- 1189
У селі Червона Слобода під Черкасами незадоволені діями сільського керівництва люди об’єдналися в ініціативну групу, щоб навести лад з місцевим самоврядуванням. Представники цієї ініціативної групи – громадський активіст, керівник ініціативної групи Віталій Бортнік та депутат сільради Віталій Гузь стверджують, що сільський голова Микола Котко не намагається вирішувати ряд наболілих проблем у Червоній Слободі.
Нагадаємо, ще два місяці тому Микола Котко публічно критикував дії представників ініціативної групи села, порівнюючи їх з сепаратистами. Нині ж люди вирішили сказати таки і свою думку про діяльність сільського голови, пише Прочерк.
– Ще торік, у листопаді, у Будинку культури ми проводили засідання громади. У нас лежали папери: листок реєстрації, порядок денний, інші листки. Засідання відвідав сільський голова, який став ображати людей, а тоді я помітив, як він спробував забрати деякі папери. Звісно, це мене обурило і я цьому перешкодив. Опісля стали роздувати інформацію про відірвані у сільського голови ґудзики. Справа й до суду дійшла, але зависла. Бо зрозуміло, що все шито білими нитками: з самого початку матеріали були складені безграмотно, бо опитана була лише одна сторона, – пригадує Віталій Бортнік. – Є й інша претензія до сільського голови з мого боку. Ще декілька років тому я звертався до нього з проханням укріпити берегову лінію, бо я живу неподалік річки і бачу як руйнується берег. Через розмив ґрунту попадало вже багато добротних дерев. Скільки я не писав скарги, прохання, та результату немає…
Члени ініціативної групи заявляють про певні перешкоди в їх діяльності. Так, депутат сільської ради Віталій Гузь пригадує, як після організованого сільрадою свята на пляжі залишилося сміття. Він це все сфотографував, опісля зібрав і привіз сміття до сільради. У відповідь сільський голова написав на депутата заяву в міліцію за засмічення території.
Сьогодні керівник ініціативної групи Віталій Бортнік каже, що члени ініціативної групи й далі готові збиратися і обговорювати проблеми сільського самоврядування, а зокрема, питання прийняття в селі статуту територіальної громади. Бо, мовляв, у селі нині бардак: це і незаконні будівництва, і непрозора роздача земель, що відбувається без громадських обговорень, і облаштування сільського сміттєзвалища, що не відповідає нормам тощо.
– Для нас важливо: контролювати діяльність органу місцевого самоврядування, щоб все відбувалося прозоро. А місцева влада не звикла до прозорості і декому це невигідно. Навіть людей на засідання сесій сільської ради не пускають. До речі, я двічі на сесіях пропонував налагодити відеофіксацію сесійного засідання, але не знаходив підтримки, – каже Віталій Гузь. – Вважаю важливим і питання прийняття статуту територіальної громади, яким би регулювалося питання виділення земель, підконтрольність сільського голові громаді.
Члени ініціативної групи вже мають маленькі, але перемоги. Так, за їх скаргами суд визнав незаконними дії сільської ради і заборонив будувати в центрі села магазин.
– Всього до ініціативної групи входить більше півсотні людей. Ми не зареєстровані як юридична особа, не підпадаємо під громадську організацію, проте про створення нашої ініціативної групи повідомлено і міліцію, і в прокуратуру, і в райдержадміністрацію, і в обласну раду. Направлені всім наші протоколи установчих зборів. Тобто у відповідних органах про нашу діяльність знають. І якби ми справді щось робили, не доведи Господи, незаконне, поширювали сепаратистські заклики абощо, то вже б давно були затримані, – кажуть члени ініціативної групи.
Окремо Віталій Бортнік і Віталій Гузь прокоментували звинувачення в їх адресу з боку сільського голови Миколи Котка в проросійських настроях. Як стверджують активісти, вони й на майдані були, і партійність якщо й мали колись, то не Партії регіонів.