Глава польського МЗС підтвердив, що наступним для Росії може стати SWIFT
- 23-02-2015, 11:49
- Європа / Політика
- опублікував Тетяна Стеценко
- 0
- 819
Подальша ескалація ситуації на сході України буде коштувати Російської Федерації нових економічних мір. Одноюз них може стати відключення від міжнародної банківської системи SWIFT.
«Це можливо як один з наступних кроків», - повідомив міністр закордонних справ Польщі Гжегож Схетина в інтерв'ю Dziennik Gazeta Prawna. При цьому він додав, що даний крок не викликає радості на Заході, оскільки будь-які заходи є двосторонніми.
«Я не прихильник таких сценаріїв, але ми повинні бути готові в залежності від того, що відбуватиметься в Україні», - уточнив міністр. Схетина розповів, що після обстрілу Маріуполя глави МЗС Європи прийшли до висновку, що ніякі нові санкції проти РФ «не є неможливими».
«Якщо не спрацює позитивний сценарій, ми повинні бути готові до наступного типу санкцій. Ми повинні мати плани для різних варіантів за масштабами і наслідками», - переконаний міністр закордонних справ Польщі.
«У разі ескалації з боку Росії, будуть загострюватися санкції, - підкреслив Схетина. - Повідомлення повинно бути ясним: більше насильства - більше санкцій», інформує Новий Регіон.
Довідка:
SWIFT (від англ. Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunications, вимовляється як СВІФТ), співтовариство всесвітніх міжбанківських фінансових телекомунікацій - міжнародна міжбанківська система передачі інформації та здійснення платежів. Також відома як SWIFT-BIC (англ. Bank Identifier Codes), BIC code, SWIFT ID або SWIFT code.
Заснована в 1973; співзасновниками виступили 239 банків з 15 країн.
SWIFT - кооперативне товариство, створене за бельгійського законодавства, яке належить його членам - більш ніж 9000 банкам з 209 країн (2010 рік). Головний офіс розташований у Брюсселі.
На даний момент членами SWIFT є понад 10 000 організацій, у тому числі близько 1000 корпорацій.
Кожен банк, включений в систему, має свій унікальний SWIFT-код. На практиці для здійснення платежу в Європі достатньо знати найменування та IBAN код банківського рахунку одержувача (уже містить інтерпретований SWIFT-код у своєму складі).
У день через SWIFT проходить більше мільйона транзакцій про грошові перекази, міжбанківські платежі, цінні папери.
Щорічно через SWIFT проходить 2,5 млрд платіжних доручень.